Arī Lubānas novada pašvaldība turpina strādāt atbilstoši valstī izsludinātajai ārkārtas situācijai.
– Klātienē iedzīvotājus pieņemam tikai īpašas nepieciešamības gadījumos, – atzīst Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks. – Maksājumus par komunālajiem pakalpojumiem un nodokļiem nepieņemam, aicinām maksāt caur internetu. Ceturtdien domes sēdē lemsim par termiņa pagarināšanu un kavējuma naudas neaprēķināšanu. Cilvēki ir saprotoši, izmanto arī attālinātās komunikācijas iespējas un sazinās elektroniskā veidā.
Protams, visas kultūras un izglītības iestādes darbojas saskaņā ar valstī pieņemtajiem lēmumiem. Uzņēmumi, cik mēs komunicējam, patlaban joprojām darbojas. Bet ir, piemēram, mazie veikaliņi, kas darbojas dežūrrežīmā, apgrozījums kļūst mazāks. Ir vērojama tāda piesardzība.
Vaicāts, vai lubānieši ievēro arī pašizolēšanās iespējas, domes priekšsēdētājs atbild, ka pašvaldībai tādu ziņu neesot. – Taču daudzi šobrīd ir atgriezušies Lubānā gan no Rīgas, kur zaudējuši darbu, gan no ārvalstīm. Šī iemesla dēļ iedzīvotāju skaits nedaudz palielinās. Katrā ziņā dzīvojam tādā piesardzības līmenī, cenšamies mazāk kontaktēties. Pats zinu pāris gadījumu, kad atbraukušie jaunieši ir pašizolācijas režīmā, bet tur piesardzības nolūkos vecāki paši nodrošina izolācijas iespējas. Nav arī dzirdēts, ka kāds no tiem, kas atgriezušies, būtu saslimis. Cerēsim, ka viss tā mierīgi būs arī turpmāk.
Savukārt Lubānas novada domes kārtējā sēde plānota 26. martā. – Tā notiks pilsētas klubā, kur ir plašākas telpas, lai deputāti varētu ievērot noteikto distancēšanos. Tad jau skatīsimies turpmāk – iespējams, nākamo sēdi noturēsim attālinātā režīmā, – stāsta pašvaldības vadītājs. – Dienas kārtībā, protams, ir jautājumi par šābrīža situāciju un ar to saistītajiem jautājumiem, kā jau minēju, par īpašuma nodokļa nomaksas termiņa pagarināšanu, kavējuma naudas nerēķināšanu. Tāpat stratēģiski jāpārrunā, ko darīt ar plānotajiem remontdarbiem, būvniecību utt., jo šobrīd grūti saprast, kas notiks ar naudas finansēšanas kārtību, cik lielā līmenī nauda ienāks. Kaut kādā ziņā jau apzināmies, ka līdzekļu nebūs tādā mērā, kā to plānojām. Līdz ar to gada beigās var rasties jautājums, kā uzturēt savas iestādes. Ir tāda piesardzība, bet – no otras puses – īsti pareizi jau tas nav, ja nekas netiks darīts vai būvēts. Grūti pateikt, kā situācija attīstīsies, bet katrā ziņā viegli nebūs. Tāpat domes sēdē pārrunāsim, kas notiks ar iestādēm dīkstāves laikā, un citus neatliekamus jautājumus.
25.03.2020.