Tas notika 30. aprīļa vakarā, kad Ērgļu saieta namā uz skatuves sanāca 65 gadu jubilāri: jauni, prieka pilni, kurus vada mūžīgās jaunības dzinējspēks, maģija, kas liek acīm mirdzēt laimē un sirdīm gavilēt no pacilājuma, – dejotprieks.
Tas ir eliksīrs, kas neļauj nevienam novecot, arī tiem, kas dejot sākuši jau pirms daudziem, daudziem gadiem. Neviens no savas enerģijas, draiskuma un jautrības nav zaudējis ne grama, tieši otrādi – ar laiku pildās pieredzes kauss, kas liek emocijām uz skatuves dēļiem dzirksteļot ar katru uzstāšanās reizi arvien vairāk.
Ērgļu pagasta jauniešu deju kolektīva mūžs 65 gadu garumā ir pasakaini skaistu mirkļu virknējums vairāku simtu dažādu paaudžu dejotājiem. Dejas mūžs aizsācies 1946. gadā. Vadītāju godā bijuši: Laima Meijiņa, Elmārs un Biruta Miķelsoni, Dzidra Vilne, Jānis Reņģe, Anita Pavlovska-Sarmone, Arvīds Greidiņš. Viņa vadītais kolektīvs ieguva pat savu nosaukumu „Plakanā pēda". Kopš 1983. gada Ērgļu kultūras nama jauniešu deju kolektīvu vada Mārīte Taškāne. Šajā laikā arī deju kolektīvs iegūst nosaukumu „Pastalnieki". No 1992. līdz 1997. gadam deju kolektīvam savu raksturu un spēku piedod arī otrs vadītājs – Imants Muša. Šodien „Pastalnieki" ir pastāvīgs un interesants kolektīvs, kas kuplina pasākumus ar saistošiem deju uzvedumiem gan pašu mājās, gan arī ārpus Latvijas robežām. Ir prieks, ka deju kolektīvā cauri laiku lokiem dejojuši tik daudzi dejotāji, kuri arī savu tālāko mūžu saistījuši ar mīlestību uz deju.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.05.2011.
Autore: SANDRA AVOTIŅA,
Ērgļu novada pašvaldības
kultūras darba organizatore