15. februārī Mārcienas kultūras namā uzstājās Jēkabpils ukraiņu kultūrizglītojošās biedrības ansamblis „Javir" jeb tulkojumā „Baltā kļava" ar koncertu „Dziesmu dārzs".
Sākoties koncertam, man tika pasniegta ukraiņu nacionālā maize –
karavai. Repertuārā skanēja ukraiņu, krievu un latviešu dziesmas. Košie tērpi, skanīgās balsis un lustīgās dziesmas skatītājus aizrāva jau ar pirmo mirkli, un nemanot paskrēja divas stundas. Kā vēlāk man pastāstīja vadītāja Valentīna, dažas dziesmas bija pirmatskaņojums par godu mārcēniešiem. Spilgti izskanēja kazaku dziesma vīriešu izpildījumā. Dzirdējām dziesmu „Kur tu teci, gailīti mans" gan latviešu, gan ukraiņu valodā.
Koncerts pulcēja skatītājus ne tikai no Mārcienas, bet arī no Madonas, Lazdonas, Vestienas, Bērzaunes. Liels prieks bija par tiem ukraiņu tautības cilvēkiem, kuri atbrauca no citiem pagastiem, lai klausītos koncertu un satiktos ar saviem tautiešiem. Pēc koncerta viesi sapulcējās pie galdiņiem un aprunājās savā ukraiņu valodā. Ciemiņi, prom braucot, vēlēja visu labu un jautāja, kad atkal tikšot uzaicināti, jo pie mums, Mārcienā, viņiem esot ļoti paticis. Te viņi jutušies gaidīti un pārsteigti par laipno uzņemšanu.
Autore: ZANDA BUZINA,
Mārcienas pagasta
kultūras nama vadītāja