Šogad ziema bagātīgi dāvina sniegu. Varbūt cilvēkiem pilsētā sniegs sagādā neērtības, bet mēs – mazie sportisti Dzelzavas speciālajā internātpamatskolā – par to tikai priecājamies.
Slēpošanas sezonu šogad uzsākām agri – jau decembra sākumā ievilkām pirmo sniegoto trasi.
Sagaidījām janvāra salu un, ar novada un pagasta atbalstu, sagatavojām slidotavu. Palīgā nāca Dzelzavas pamatskolas sporta skolotājs un karstākie slidotgribētāji. Visu nedēļu čakli tīrījām, slidinājām, laistījām. Tagad jau trešo gadu skolas bērni un pagasta iedzīvotāji var apgūt slidotprasmi, bet veiklākie uz slidām sacensties hokejā.
Divu mēnešu sniega treniņu rezultātus pārbaudījām 14. februārī Gulbenes novada Sveķu speciālajā internātpamatskolā, kur norisinājās republikas speciālo skolu slēpošanas sacensības.
Rezultāti bija labi – starp 13 skolām 23 zēnu konkurencē brīvā stila slēpojumā jaunākajā grupā zelta medaļa un pirmā vieta – Normundam Glāzniekam, otrā vieta – Vladislavam Stepanovam. Spēcīgā konkurencē brīvā stila slēpojumā zēniem vecākajā grupā 6. vieta – pagājušā gada jaunākās grupas zelta medaļas ieguvējam Matīsam Bogdanam. Tāpat spraigā cīņā vecākajā grupā zēniem klasiskajā stilā 7. vietu izcīnīja Sandis Kļaviņš.
Autore: LĪGA KLUSA,
Dzelzavas speciālās internātpamatskolas skolotāja
AUTORES foto