BĒRZAUNES pagastā trušu dārza un dzīvnieku sētas „Sveķi" saimnieki jau ir informējuši un tūrisma portālos ziņots, ka drošības nolūkos (sakarā ar Āfrikas cūku mēra izplatību Latvijā) tūrisma apskates objekts apmeklētājiem uz laiku ir slēgts.
Saimniece Dzintra Karavaičuka komentēja: – Sargājam paši sevi, darām visu iespējamo savā saimniecībā uz vietas, lai pasargātu mangalicas. Šādu lēmumu – slēgt tūrisma objektu apmeklētājiem – pieņēmām jau jūlijā, tikko uzzinājām, ka sērga neapstājas, virzās uz priekšu. Pat ceļa galā uz „Sveķiem" ir uzlikta zīme, ka apmeklētājiem tie slēgti, taču vienalga mašīnas ar braucējiem, kuri nelasa uzrakstus, mēdz iebraukt līdz pagalmam. Sadarbojamies ar veterinārārstiem, kas mums nodod visu svarīgāko informāciju, ja ir kas jauns.
Autore: IVETA ŠMUGĀ