Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Domā par jauniem palīdzības veidiem

Redakcija

Autors • 24.09.2009.

Domā par jauniem palīdzības veidiem
Burtu lielums

Mārcienas pagastā notiek aktīvs darbs, lai palīdzētu trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem.

Jau iepriekš sociālā darbiniece Anita Glaudāne devās pie iedzīvotājiem un piedāvāja iespēju ierīkot savu dārziņu, lai būtu vieglāk un varētu nodrošināt sev un ģimenei pārtiku.

Stāsta Anita Glaudāne: – Pagasta avīzē aicinājām iedzīvotājus pieteikties, un pašlaik ir atsaukušās 7 ģimenes, kas būtu ar mieru iekopt mazdārziņus. Mēs apstrādāsim zemi, iedosim sēklu. Viss, kas nepieciešams no cilvēkiem, – dārziņu apkopt.

Diemžēl arvien biežāk nākas saskarties ar problēmu, ka cilvēki nevēlas strādāt. Grib saņemt visu gatavu. Atsaukties aicinājām daudzbērnu ģimenes, un priecājos par tām, kas izrādīja interesi. Lai gan atsaucība nav tik liela, kā cerējām, esam apmierināti ar rezultātu. Iespējams, ka cilvēki iesaistīsies, kad zeme jau būs apstrādāta un atliks iesēt sēklu. Zeme ir atrasta, tagad jāgaida pavasaris, kad varēsim sākt darbus.

Palīdzība Mārcienas pagasta iedzīvotājiem

Mārcienas pagastā, tāpat kā citviet, bezdarbnieki tiek iesaistīti dažādās aktivitātēs.
– Bezdarbniekiem, kuri nesaņem pabalstu, tiek piedāvāta iespēja iesaistīties Nodarbinātības valsts aģentūras uzsāktajā Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētajā pasākumā "Darba praktizēšanas pasākumu nodrošināšana pašvaldībās darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai". Iepriekš pieteicām tikai 7 cilvēkus, lai gan bezdarba līmenis pie mums ir augsts, bet būs iespēja palīdzēt daudz vairāk iedzīvotājiem. Šobrīd domājam, kur iedzīvotājus varēsim nodarbināt. Darbi lielākoties būs saistīti ar labiekārtošanu: ceļmalu tīrīšana, ziemā – sniega tīrīšana. Daudz darbu ir arī parkā un kādreizējā armijas karabāzē. Jācer, atsaucība būs un tiks veikti uzticētie pienākumi. 100 latu, ko viņi saņems šajā projektā, ir summa, kas atvieglos viņu ikdienu. Tas ir atvieglojums, jo diemžēl situācija ir smaga un naudas līdzekļu ir vien tik, cik mums piešķirts. Patlaban maksājam tikai valsts noteiktos obligātos pabalstus. Apmaksājam arī pusdienas bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm. Lai kā gribētos palīdzēt visiem, kam nepieciešama palīdzība, tas diemžēl nav mūsu spēkos.

Manuprāt, vasarā cilvēkiem bija nedaudz vieglāk, jo varēja strādāt gadījuma darbus, lasīt ogas un sēnes, ko varēja nodot, bet ziemā būs daudz grūtāk. Pabalstus cenšamies atstāt uz ziemas periodu, kad tie būs vairāk nepieciešami.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 24.09.2009

Autore: AGRITA NUSBAUMA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px