CESVAINES novada pašvaldības vadītājs Vilnis Špats šopirmdien, 19. decembrī, piedalījās filmas „Senatori" pirmizrādē un Senāta simtgadei veltītās izstādes atklāšanā Rīgā, ar kuru Augstākā tiesa atzīmēja Latvijas Senāta 99. jubileju, līdz ar to iesākot Senāta simtgades gadu.
– Uz filmas pirmizrādi bija aicināti arī to pašvaldību pārstāvji, no kurienes nākuši pirmie senatori, – „Staram" pastāstīja Vilnis Špats. – Filma ir par 30 Latvijas senatoriem, kas likuši pamatus Latvijas tiesu sistēmai un pildījuši augstākās tiesu instances jeb kasācijas tiesas tiesneša pienākumus Latvijas brīvvalsts pirmajā posmā no 1918. līdz 1940. gadam, un interesanti, ka starp viņiem ir arī divi no mūsu novada nākuši senatori – kārzdabietis Miķelis Gobiņš un Aleksandrs Gubens no Kraukļiem. Gan filmas, gan izstādes veidošanā piedalījušies Latvijas Senāta senatoru un viņu dzimtu pēcteči. Tāpat uz filmas pirmizrādi bija aicināti Tieslietu padomes locekļi, Satversmes tiesas tiesneši un apgabaltiesu priekšsēdētāji, tiesībzinātnieki, bijušie un esošie AT tiesneši un darbinieki.
22.12.2017.