Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Dienas nometne „Radām rudeni!” bērniem

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 29.10.2019.

Dienas nometne „Radām rudeni!” bērniem
Burtu lielums

Aizvadītajā nedēļā, kad skolēni izbaudīja rudens brīvdienas, daudzviet tika organizētas dažādas ar veselību saistītas dienas nometnes.

A. Eglīša Ļaudonas vidusskolā no 21. līdz 24. oktobrim pulcējās bērni vecumā no septiņiem līdz 15 gadiem, lai gūtu jaunas zināšanas veselības jomā, kā arī darbotos radoši. Nometnes galvenie uzdevumi – veselīga kopābūšana, saliedēšanās, sportiskas aktivitātes miesai un garam.
– Projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem" ietvaros skolēnu brīvlaikā notika nometne „Radām rudeni!". Bērniem bija iespēja uzzināt daudz jaunas, noderīgas informācijas par veselību. Tika runāts par cukura un sāls daudzumu dažādos produktos, īpaši našķos. Manuprāt, bērniem ir interesanti, ja tiek strādāts arī praktiski. Piemēram, svērām norādīto cukura daudzumu cepumos. Tā viņi vieglāk saprot un ilgāk atceras, – pārliecināta ir biedrības „Dieviena" valdes priekšsēdētāja Ināra Viļķina. – Savukārt, lai bērni tiktu aktīvi iesaistīti un nodarbināti, organizējām radošās darbnīcas. To galvenā doma – izmantot tikai dabas materiālus un radīt krāsainas lietas, vairot rudenīgo noskaņojumu, priecāties par to, ko daba mums sniedz. Radošās darbnīcas vadīja Iveta Kaire un Inese Bikše, bet par citām aktivitātēm rūpējās Signe Prušakeviča un Katrīna Stafecka. Bērni apgleznoja akmeņus, veidoja rotaļlietas, figūras, izmantojot tikai dabā atrodamus materiālus, piemēram, salmus, zarus un citus. Bija arī batikošanas diena, kad ar dabiskām krāsām batikojām krekliņus. Kopīgi gatavojām arī dažādus ēdienus, spiedām sulas. Savukārt ceturtajā dienā, kad nometne noslēdzās, notika kinofestivāls, bet pēc tā kopīgi cepām kūku.
Kā pastāsta Ināra, nometnē piedalījās desmit bērnu, visi darbojās aktīvi un ar lielu interesi.
– Bērni ir ļoti zinātkāri, ar lielu aizrautību interesējas par jaunām lietām, apgūst nebijušas prasmes. Uzskatu, ka nometnēs nepieciešamas ne tikai lekcijas, bet arī radošā darbošanās. Bērniem par to ir liela interese, un viņi tā iegūst informāciju, kas noderēs arī vēlāk ikdienā, – uzskata Ināra Viļķina.


30.10.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px