Kusas multifunkcionālajā centrā „1. stāvs" no 11. līdz 15. jūlijam notika dienas nometne „Es te dzīvoju!" bērniem un jauniešiem no 7 līdz 16 gadu vecumam. Nometni organizēja biedrība „Aronas pīlādzis", kurai tā bija pirmā tāda veida darbošanās Aronas pagastā.
Šajā nedēļā nometnē darbojās 4 Kusas pamatskolas skolotāji – Iveta Ļubovicka (nometnes vadītāja un radošās darbnīcas „Manas mājas" vadītāja), Inese Skraustiņa (radošās darbnīcas „Kusas gidi" vadītāja), Andris Jansons (radošās darbnīcas „Čaklās rokas" vadītājs) un Iveta Kaparkalēja (organizatore un radošās darbnīcas „Pīlādzīši" vadītāja) -, kā arī 4 brīvprātīgās jaunietes: Līna un Linda Maskaļenokas, Santa Socka un Signe Kaparkalēja.
Kas gan būtu nometne bez mūsu fantastiskajiem dalībniekiem! Tie ar savu labestību, radošumu, aktivitāti, ēst gatavošanas prasmēm ienesa īpašu auru MC „1. stāvs".
Pirmajā nometnes dienā notika dalībnieku iepazīšanās – katrs dāvanā saņēma auduma maisiņu ar nometnes logo, lai būtu, kur likt iegūtās bagātības. Tālāk – darba grupu veidošana – bijām „Zilās kaijas", „Pienenes", „Sūnu mājas", „Zaļie vardulēni" -, nometnes karoga veidošana un „Labais darbs" pie Aronas pagasta tūrisma plāksnes „Aronas pagasta skatupunkti". Otrdien un trešdien darba grupas darbojās radošajās darbnīcās. Darbnīcā „Čaklās rokas" katrai grupai bija jāizveido 4 kastītes spēlei „Slēpņošana", darbnīcā „Manas mājas" ikvienam dalībniekam bija iespēja izveidot savas vai sapņu mājas maketu, darbnīcā „Pīlādzīši" ikviens izveidoja ģerbonīti ar Aronas pagasta simbolu pīlādzi, savukārt „Kusas gidi" izveidoja jaunas interaktīvās spēles un tūrisma ceļvedi angļu valodā. Otrdienas pēcpusdienā viesojāmies A. Sāra mākslas galerijā, iepazinām Cūkas kalnu, kur ir izlikts „Foto stūrītis". Trešdienas pēcpusdienā devāmies īsā ekskursijā pa Aronas pagastu, lai iepazītos ar projekta „Aronas pagasta skatupunkti" ietvaros izliktajām tūrisma norādēm, aplūkojām Ciskānu akmens krāvumu, Vālēnu dižozolus, Lauteres pilskalnu un atgriezāmies „Āra klasē", lai sagatavotos piknikam. Ceturtdien visu dienu veltījām spēlei „Slēpņošana": katra grupa izveidoja maršrutu pa Kusu, kurā noslēpa 4 kastītes. Iepriekš piesakoties, ikvienam ir iespēja šos maršrutus iziet un izpildīt dažādus uzdevums, ko sagatavojušas grupas.
Pēdējā nometnes diena sākās ne tā kā parasti (katru dienu strādājām no pulksten10 līdz 14). Sapulcējušies kopā pulksten15, kārtīgi izmēģinājām nometnes dziesmu „Ceļasoma", kuru, kopā muzicējot, vēlāk nodziedājām vecākiem. Katru dienu grupām bija jāpilda sava „Sienas avīze", kurā ikviens varēja ierakstīt, kas paticis, kas – nē, bet pēdējā dienā visi rakstīja novēlējumus turpmākajai darbībai. Pēc kopā sanākšanas atkal katram bija savs darbiņš, lai sagatavotos nometnes noslēgumam ar vecākiem, jo bija jādarbojas kulinārijas darbnīcā – puiši gādāja par ugunskuru, uz kura vārīt MC „1. stāvs" firmas soļanku. Cepām cepumus, ievārījuma pīrāgu, „Brūno lāci", sirsniņvafeles un vafeļu konusiņus, kuros pildījām pašu gatavoto saldējumu. Vecākiem, pirms mieloties ar sarūpētajiem cienastiem, kopā ar bērniem bija jāiziet spēle „Slēpņošana".
Nometnes mērķis tika pilnībā sasniegts, jo saturīgi pavadījām vasaras brīvdienu nedēļu, izzinot Aronas pagasta skaistākās un interesantākās vietas, sagatavojām visu nepieciešamo, lai varētu izspēlēt „Slēpņošanu". Liels prieks, ka šo spēli 20. jūlijā izmēģināja Madonas novada velo ekspedīcijas „Desmit līdz 100" dalībnieki un novērtēja kā labu un interesantu.
Lai varētu sekmīgi noorganizēt nometni „Es te dzīvoju!", lielu paldies vēlamies pateikt Madonas novada pašvaldībai par piešķirto finansējumu „Bērnu un jauniešu nometņu projektu konkurss 2016", kā arī mūsu sponsoriem Didzim Polnam, SIA „Linca", SIA „Kalnāres", SIA „Gamma Elektro", kas atbalstīja biedrību „Aronas pīlādzis", jo bez viņu atbalsta mēs nevarētu realizēt visas ieceres! Paldies sakām Aronas pagasta pārvaldes darbiniekiem Valdim Grīnbergam un Valdim Duncim par sniegto palīdzību „Foto rāmīša" izgatavošanā! Paldies nometnes darbiniekiem, brīvprātīgajām jaunietēm un ikvienam dalībniekam un viņa ģimenei, kas bija kopā ar mums nometnes „Es te dzīvoju!" nedēļā. Uz tikšanos!