ĒRGĻU novadā aizvadītajā, 2019., gadā reģistrēti 11 bērniņu dzimšanas fakti, no tiem astoņas meitenes un trīs zēni, „Staru" informēja Ērgļu novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Baiba Bukovska.
– Lai godinātu iepriekšējā gadā dzimušos Ērgļu novadniekus, katru gadu rīkojam pasākumu „Esi sveiks, mazais novadniek!". Pērn tas notika jau ceturto gadu, kad uz pasākumu tika uzaicināti 2018. gadā dzimušie un katrs bērniņš tika samīļots un apčubināts. Svētkus vadīja, kā arī ar dziesmām un savu klātbūtni priecēja televīzijas raidījuma „Kas te? Es te!" varoņi – lelle Lupe un Konstantīns. Katrs pasākuma dalībnieks tika pie īpašas dāvaniņas no Ērgļu novada pašvaldības – sudraba karotītes ar tajā iestrādātu Ērgļu novada ģerboni. Arī šogad turpināsim šo skaisto tradīciju, uz pasākumu aicinot visus 2019. gadā dzimušos bērniņus. Ņemam vērā arī vecāku vēlmes, kuri kūmas saviem bērniem grib izvēlēties Bērnības svētkos, – pastāstīja Baiba Bukovska.
2019. gadā gredzenus mija 15 pāri. Laulības notika gan dzimtsarakstu nodaļas telpās, gan ārpus tām. Katrā ceremonijā bija kas īpašs, taču visas tās vienoja pozitīvas emocijas, kuras virmoja apkārt. Arī jaunais – 2020. – gads iesākās ar laulību ceremoniju, kas norisinājās Jumurdas pagastā, kur jaunais pāris salaulājās ļoti skaistā ceremonijā pie dabas, savas dzimtas īpašumā.
Diemžēl aizvadītajā gadā visvairāk tika aizpildīti tieši miršanas reģistri – 54, tai skaitā mirušas 35 sievietes, ar vidējo mūža ilgumu – 82 gadi, un 19 vīrieši, ar vidējo mūža ilgumu – 76 gadi.
2019. gadā tika šķirtas piecas iepriekšējos gados Ērgļu novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas laulības. Visi pāri, izirstot attiecībām, laulību šķiršanai izmantoja tieši notāra palīdzību, nevēršoties tiesā.
29.01.2020.