Viņas ir deju ansamblis „Laima" no Mārcienas pagasta. Visas dalībnieces ir vietējās seniores. Šis kolektīvs darbojas jau 10 gadu un šoruden atzīmēs jubileju.
Pašlaik ansamblī dejo Ņina Ozoliņa, Ilga Brūvere, Genovefa Bērtiņa, Vilma Bālēna, Aina Mailīte, Vija Upmale, Rūta Turka, Tamāra Drava, Vija Kaparkalēja, ansambli vada Laima Pudule. Tiek izvēlēti fasoni jaunām košām, skaistām kleitām, un kolektīvs gaida sponsorus drēbes iegādei un šūšanai.
Dāmu deju grupa izveidojās no šlāgeransambļa „Labākie gadi" un pirmo reizi dejoja 2005. gada pagasta svētkos. Kad šlāgeransambļa dāmas jeb meitenes (tā Laima viņas sauc) uzaicināja Laimu Puduli iemācīt nodejot vienu deju, gāja grūti, bet patika, tāpēc dejo vēl tagad. Kolektīvu nosauca vadītājas vārdā – „Laima". Dejotgribētāju netrūka, kolektīvā iesaistījās viscienījamākās dāmas, kas laika gaitā ir mainījušās. Kopā kolektīvs iestudējis 40 deju, iemīļotākās dejas ir valši, piemēram, „Nakts valsis" un „Melanholiskais valsis". Mārcienā „Laima" uzstājas pagasta svētkos, kā arī citos sarīkojumos. Kā pastāsta kolektīva vadītāja Laima Pudule, bieži viesojas ar dejām Ļaudonā pie „Mežrozītēm", modes deju festivālā Vecpiebalgā, Kalsnavā pie „Magnolijām", kā arī Birzgalē, Ērgļos, Varakļānos, Cesvainē, Inešos, Degumniekos. Nupat dāmas atgriezušās no Jēkabpils, uz kurieni viņas bija aicinājis ansamblis „Omes un Valdemārs" no Sēlpils, kas nosvinēja savu 10 gadu jubileju „Deju putenī".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.02.2014.
Autore: RITA JĒKABSONE
Foto no arhīva