19. jūlijā uz tikšanos Varakļānos pulcējās astoņi deju kolektīvi, kurus kopā bija pulcinājusi varakļāniešu kolektīva vadītāja Valentīna Briška.
Tieši patika darboties, sanākt kopā, apmainīties ar jaunu informāciju un pieredzi, apsveikt draudzenes un paziņas – tas ir galvenais dzenulis, kas kopā satur viena kolektīva biedrenes ne tikai tad, kad spīd vasaras saulīte, bet arī tad, kad lieti un vēji plosās gan dabā, gan cilvēku dvēselēs.
Viena skaista diena draudzīgā koncertā „Ik gads mūsu gaitā nav bijis par lieku, Nesis gan rūpes, gan dzīvesprieku", kur uzstājās „Sniegarozes" no Siguldas, „Preilenes" no Siguldas novada, „Aspazija" no Rīgas (kolektīvu vadītāja – Antra Zūkere), „Laima" no Mārcienas (vadītāja Laima Pudule), „Dāmītes" no Mores (vadītāja Spodra Tutāne), „Orhidejas" no Degumniekiem (vadītāja Ilze Purpļeviča), „Madonas dāmītes" no Madonas (vadītāja Valentīna Zepa), „Vēlziedes" no Varakļāniem (vadītāja Valentīna Briška). Pēc koncerta saviesīgajā daļā it kā ne saukts, ne aicināts pie sabraukušajām dāmām ieradās čigānu tabors no Degumniekiem. Čigānzēni ar jautrām izdarībām pārbaudīja, vai kolektīvu vadītāji ir labi sagatavoti un cik meistarīgi vada kolektīvus. Vadītājām – skaistākie ziedi no čigānzēniem, dalībniekiem – jautrs vakara noslēgums, kas daudziem palikšot atmiņā.
Autors: Ruta Laizāne