Līdz ar lielāka sala iestāšanos, aktīva kļuvusi arī ziemas sporta veidu pasākumu norise. Tā Degumniekos pagājušās nedēļas nogalē uzsākts atklātais hokeja turnīrs, kurā piedalās pat deviņas komandas.
Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls ar humoru sevi dēvē par hokeja dzīves ģenerāldirektoru, savukārt turnīru kūrē dēls Jānis Šķēls.
– Piektdien, pulksten 18, tika uzsākta turnīra pirmā spēle. Kopumā turnīram ir pieteikušās deviņas komandas, tālākā ir no Vecstrūžāniem. Tā ir liela atsaucība, vienā brīdī pat bija jāpārtrauc pieteikšanās. Komandas ir sadalītas divās apakšgrupās, spēlētāji ir vecumā no 15 gadiem un vecāki. Spēlē gan vietējie, gan no citurienes. Nosacīti no mūsu reģiona piedalās četras komandas: „Vilces", „Anarhisti", Ošupes un Meirānu hokeja komandas. Piektdien sabrauca pirmās piecas komandas, pārējās spēlē tiksies šonedēļ, – atklāj Aigars Šķēls. Viņš piebilst, ka hokeja arēnas „Degumnieki" laukums atļauj spēles formātu, kurā sacenšas trīs pret trīs spēlētāji un pa komandas vārtsargam. Līdz ar to komandas spēlētāji cits citu var nomainīt.
Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs pastāsta, ka pa dienu tiek veikti laukuma uzturēšanas darbi. Tā kā nav liela sniega, kas būtu jātīra, pagaidu algoto sabiedrisko darbu strādnieki lej ūdeni, lai izveidotos maksimāli bieza ledus kārta un arī pie pirmajiem atkušņiem šeit varētu slidot. Vidēji divas reizes nedēļā pa vakariem paredzētas hokeja spēles, bet kopumā laukums ir atvērts jebkuram interesentam, slidotājam, sākot no pulksten 15. Jautāts, vai lielais sals sportotpriekam netraucē, Aigars Šķēls noteic: – Jāslido un jāspēlē vien ir, siltā laikā jau to nedarīs!
AGRA VECKALNIŅA foto