Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Degumniekos atklāj atpūtas centru

Redakcija

Autors • 04.01.2010.

Degumniekos atklāj atpūtas centru
Burtu lielums

Vienu no aizvadītā gada nozīmīgākajiem notikumiem (ja ne pašu svarīgāko) Ošupes pagasta pārvalde bija pataupījusi 2009. gada pēdējai darbdienai. Jā, tieši 30. decembra vēlā pēcpusdienā Degumniekos tika atklāts aktīvās atpūtas centrs.

To, ka tā atklāšanu ar lielu nepacietību gaidīja pagasta iedzīvotāji, uzrunās atzina gan pagasta vadība, gan projekta izstrādātāji un tālākvirzītāji, gan viesi un citi klātesošie.

Ošupes pagasts Madonas novadā ir visattālākais pagasts, ko daži varbūt pat uztver kā lielā Madonas novada nomali, bet, spriežot pēc šāda projekta (ar diviem peldbaseiniem, saunu, trenažieru zāli) īstenošanas, kā arī nākotnes iecerēm, to gan nevar apgalvot. Arī lielais cilvēku skaits, kuri bija atnākuši uz aktīvās atpūtas centra atklāšanu, liek domāt, ka te dzīvo pietiekami daudz aktīvu iedzīvotāju, kam interesē pagastā notiekošais, līdz ar to jaunatklātajam centram apmeklētāju netrūks, it īpaši, ja ņem vērā, ka pakalpojumu cenas noteiktas, ņemot vērā iedzīvotāju maksātspēju laukos.

– Šo mirkli mēs esam ilgi gaidījuši – gan tie, kas strādāja pie šī projekta realizācijas, gan pagasta iedzīvotāji, kas visu šo laiku interesējās, kad sāks darboties atpūtas centrs. Diemžēl tā atklāšana tika atlikta no dienas uz dienu – gan objektīvu, gan ne tik objektīvu apstākļu dēļ. Vislielākais kavēklis izrādījās tas, ka, vienojot kanalizāciju, atklājām, ka savulaik, pirms vairāk nekā 20 gadiem, būvējot Degumnieku pamatskolu, bija izpalicis viens kanalizācijas posms, ko tagad arī vajadzēja izbūvēt un kas sākotnēji nebija paredzēts. Taču grūtības nu ir veiksmīgi pārvarētas, un kopumā par paveikto esam gandarīti. Šodien gan notiek tikai būvdarbu pieņemšana-nodošana, bet ekspluatācijā objekts tiks nodots janvāra beigās, jo vispirms tas ir jāapdzīvo – nepieciešams ieregulēt baseina filtrācijas, ventilācijas sistēmas, viss ir jāizmēģina un pirms objekta nodošanas ekspluatācijā jāsaņem arī pozitīvi atzinumi no dažādām institūcijām, – atklājot aktīvās atpūtas centru Degumniekos, sacīja Madonas novada Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls.

– Man ir liels prieks šodien būt kopā ar jums šajā patīkamajā un svinīgajā brīdī, kad tiek atklāts aktīvās atpūtas centrs Degumniekos, peldbaseins, par kuru Madonas novadā jau tiek runāts sen. Degumnieki šai ziņā ir pirmrindnieki, kur pašvaldībai ir izdevies realizēt šādu projektu. Esmu gandarīts, ka tik labas un jaukas lietas notiek Madonas novada pagastu pārvaldēs. Prieks par to, ka ir sapņi, idejas un arī cilvēki, kas tās spēj realizēt. Viens no viņiem Ošupes pagastā nenoliedzami ir Aigars Šķēls, – uzteicot paveikto, atzīmēja Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs, novēlot ošupiešiem veiksmīgi īstenot arī nākamās ieceres – gan renovēt Degumnieku pamatskolas sporta zāli, gan, ja izdosies saņemt nepieciešamo Eiropas Savienības ERAF finansējumu, sakārtot ūdenssaimniecību Ošupes pagasta Degumnieku apdzīvotajā vietā.

Aktīvās atpūtas centrs Degumniekos tapis, lielā mērā pateicoties Ošupes pašvaldības iepriekšējās vadītājas Aldas Jansones iniciatīvai un neatlaidībai, jo, kā uzrunā atzīmēja tagadējais pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls, viņa bija tā, kas aktīvi par to iestājās un pārliecināja toreizējos 7 pagasta padomes deputātus, ka ir jānobalso par šāda projekta realizācijas uzsākšanu.

– Tas nav tikai mans, bet visas mūsu komandas nopelns, – precizēja Alda Jansone. – It sevišķi liels paldies jāsaka Inai Gutānei, tāpat Aigaram Šķēlam, kas tolaik veica pagasta izpilddirektora pienākumus. Mēs trijatā daudz strādājām, gāja visādi, bet kopīgiem spēkiem šo projektu ir izdevies īstenot. Man ir ļoti liels prieks par to, ka tagad arī Ošupes pagasta iedzīvotājiem būs sava trenažieru zāle, divi baseini, viss, kas attiecas uz aktīvu brīvā laika izmantošanu, un arī mūsu jauniešiem būs kur atnākt un iesaistīties dažādās aktivitātēs, nebūs bezmērķīgi jāklīst apkārt. Šādu centru izveidošana laukos, manuprāt, veicinās arī mazāku jauniešu aizceļošanu no valsts. Lai arī mūsu pagasts atrodas Madonas novada pašā maliņā, tomēr mēs esam pirmie, kur pašvaldība aktīvās atpūtas centrā var piedāvāt izmantot baseinus ne tikai Ošupes, bet arī citu pagastu iedzīvotājiem.

Pateicību par kopējo sadarbību, īstenojot šo projektu, izteica arī Ina Gutāne, kuras uzdevums bija ietilpināt aktīvās atpūtas centra ideju 1000 rakstu zīmēs. Savukārt Degumnieku aktīvā sporta centra vadītāja Ilona Strode aicināja gan klātesošos, gan visus pagasta iedzīvotājus un interesentus no citām pašvaldībām un novadiem aktīvi izmantot centra pakalpojumus.

Gandarījumu par jauno objektu neslēpa arī aptaujātie atklāšanas pasākuma dalībnieki.
– Tas patiešām ir ļoti priecīgs notikums, par ko iedzīvotāji daudzos pagastos var tikai sapņot. Domāju, centra pakalpojumus izmantos daudzi. Tā kā tas atrodas skolas ēkā, tā būs laba vieta, kur skolēniem sporta stundās apgūt peldētprasmi. Arī pensionāri varēs apmeklēt gan trenažieru zāli, gan baseinu, gan saunu. Katrā ziņā tas ir ieguvums visiem pagasta iedzīvotājiem, – atzina Jānis Ozoliņš.

– Pirmie iespaidi vieš cerības, ka iedzīvotājiem patiks piedāvātie aktīvās atpūtas centra pakalpojumi. Iedzīvotāju interese jau pirms tā atklāšanas bija liela – būtībā kopš būvbedres izrakšanas. Cik zinu, jau izdevies nokomplektēt pirmās ārstnieciskās vingrošanas grupas. Te iecerētas arī aerobikas nodarbības. Domāju, interesentu netrūks arī trenažieru zālē, – Degumniekos īstenoto projektu pozitīvi novērtēja arī Ošupes pašvaldības izdevuma „Klānu Vēstis" redaktore Ilze Purpļeviča.

Par to, ka centrs varētu būt kupli apmeklēts, pārliecinājās arī „Stars", atklāšanas dienā redzot, ar kādu interesi tiek izmēģināti trenažieri.

– Trenažieru zāle man ļoti patīk. Te var pārliecināties, cik stiprs jau esi, – „Staram" atzina ņiprais Mārtiņš Šķēls.

– Tagad mums būs ko darīt brīvajā laikā un vakaros. Jaunieši uz šejieni nāks, – ir pārliecināts Kaspars Ābols.

Īstenotais projekts „Aktīvās atpūtas centra izveide, daļēji rekonstruējot Degumnieku skolas ēku un izbūvējot baseinu" ir saistīts ar Lauku atbalsta dienesta pasākumu „Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem". To realizējot, ir izbūvēts peldbaseins ar palīgtelpām, inženierkomunikācijām, kā arī izveidota trenažieru zāle. Ir divas baseina tilpnes ar vienu filtrācijas sistēmu, kas ir savienotas. Baseina tilpnes mazajiem bērniem izmēri ir 2,50 x 3,50 m, dziļums – 90-105 cm. Baseina tilpnes pieaugušajiem platums ir 2,50 m, garums – 9 m, bet dziļums ir 140-160 cm. Šī projekta kopējās izmaksas ir nepilni 90 000 latu. Savukārt darbus veica SIA „Vidzemes būvnieks".

Jāpiebilst, ka atklāšanas pasākumu ar atraktīviem priekšnesumiem kuplināja un klientu piesaistīšanai dāvāja pat zvejnieku tīklu arī pagasta tautas nama teātra kopas „Cits modelis" dalībnieki.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px