Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Dažādiem pasākumiem bagāta nedēļa

Redakcija

Autors • 18.03.2009.

Dažādiem pasākumiem bagāta nedēļa
Burtu lielums

Pagājusī nedēļa bija rosības pilna Meirānu Kalpaka pamatskolā.

10. martā skolēni, viņu vecāki un skolotāji atsaucās partijas "Visu Latvijai!" aicinājumam piedalīties mazo skolu atbalsta akcijā "Skolu vienības uguns".

– Kopumā tās bija apmēram 200 skolas visā Latvijā ar vairāk nekā 15 tūkstošiem akcijas dalībnieku, kas tieši pulksten 12 pie skolām iekūra ugunskurus, sadevās rokās un vienlaikus dziedāja valsts himnu. Līdz ar to šī ir uzskatāma par vienu no masveidīgākajām sabiedriskajām akcijām atjaunotās Latvijas vēsturē. Šis bija vienības pasākums ne tikai skolu aizstāvībai vien. Vairāku skolu pārstāvji atzina, ka uzskata šo par vienotības pasākumu ar latviešu tautu, kam zināmā mērā atkal ir jāstājas pie barikāžu ugunskuriem. Svarīgi, ka ugunskuru atgriešanās sākas tieši ar jaunāko paaudzi, – stāsta Meirānu Kalpaka pamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Dace Mežsarga.

11. martā skolā ciemojās dzejnieks Uldis Auseklis un komponists Uldis Fridrihsons. Šī bija jaukākā literatūras stunda kopā ar interesantiem cilvēkiem, kas mūs visus ieveda dzejas un mūzikas pasaulē. Skolēniem bija iespēja aktīvi iesaistīties dziedāšanā kopā ar mākslinieku.

12. martā skolā notika Veselības diena, kuras devīze bija "Ēd vesels, dzīvo vesels un esi vesels!". Katrā starpbrīdī skolēniem bija iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs, ko organizēja skolotāji Lana Kunce, Linda Poikāne, Līga Ūdre un Ilona Silicka. Īsts pārbaudījums bija aktivitāte "Baiļu faktors" (dažādu pārtikas produktu noteikšana pēc garšas un taustes), kopīgi uzcēlām veselīga uztura piramīdu, uzskatāmi vērojām, kāpēc smēķēšana ir tik kaitīga. Un, protams, kas gan ir veselīgs dzīvesveids bez aktīvām kustībām? Paldies sakām Madonas rajona padomes galvenajai speciālistei veselības aprūpes jautājumos Guntai Andžānei par bukletiem un dāvaniņām skolēniem.
Veselības dienas noslēgumā katra klase piedalījās sniega figūru celšanā. Vēl šodien skolas sporta laukumā varam redzēt sniega bruņrupuci, ko veidoja 6. klase, kvadriciklu, kas ir speciālās klases darbs, pils cietoksni, ko cēla 1. un 2. klases skolēni, bet par uzklāto pusdienu galdiņu rūpējās 9. klase. Tāpat redzamas arī citas sniega figūras.

Paldies visiem, kas palīdzēja, lai šī nedēļa skolā būtu sirdi priecējoša un neaizmirstama, – teic Dace Mežsarga.

Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px