Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Daudz vairāk par mantu un zeltu…”

Redakcija

Autors • 08.10.2007.

“Daudz vairāk par mantu un zeltu…”
Burtu lielums

6. oktobrī Meirānu tautas namā notika Degumnieku pamatskolas skolotājas Melitas Bērziņas rosināts skolotāju un bijušo audzēkņu salidojums, kas reizē bija arī skolotājas atskats uz pašas darba gadiem.

Ļoti jauki bija, uzkrātas pozitīvas emocijas. Atcerējos šādu teicienu – "Daudz vairāk par mantu un zeltu var dāvāt cilvēka sirds", – visiem ap 70 salidojuma dalībniekiem, Meirānu un Degumnieku skolotājiem un darbiniekiem, 1963., 1969., 1985., 1989. un 2004. gada absolventiem, kas bija kopā ar viņu 6. oktobrī, paldies saka Melita Bērziņa. – Tas bija mīļi, aizkustinoši un jauki. Paldies Meirānu kluba darbiniekiem par viesmīlību. Vēl ilgi kavēšos atmiņās par kopā pavadītajiem mirkļiem. Satikās arī tādi, kas savstarpēji nebija ilgi redzējušies. Izsaucieni, pārsteigums. Visu darījām, gan pasēdējām, gan dejojām. Par mūziku gādāja Degumnieku pamatskolas mūzikas skolotāja Ineta Strode. Svētki bija ne tikai man, bet visiem – atkaltikšanās prieks gan ar bijušajiem kolēģiem, gan skolotājiem ar saviem skolēniem, un otrādi. Par grūto dzīvi un mazajām algām žēloties nebija laika. Toties bija īsts atmiņu ugunskurs un atmiņu kamolīši. Nejutāmies ne veci, ne vārgi.

Papildina sarīkojuma vadītāja Edīte Zaube: – No rajona izglītības pārvaldes bija ieradusies Lilioza Vilciņa, kas arī ir Melitas Bērziņas bijusī kolēģe. Salidojums Meirānos notika tādēļ, ka Melita 19 gadu vecumā te uzsāka savas skolotājas gaitas. Cilvēku bija daudz, vakars sākās svinīgi, un mazpamazām nonācām līdz salūtam. Fotografēšanās, apsveikumi, laba vēlējumi, kavēšanās atmiņās… Jāsaka, ka vakars izdevās, jo arī vistuvākie – divas meitas un četri mazbērni – tur piedalījās. Jubilāre zālē tika ievesta svinīgi, tika degtas sveces, dziedāts un runāts. Domāju, ka šādi salidojumi katram papildina atmiņu kopumu, kas palīdz dzīvot. Izskanēja ļoti daudz omplimentu, taču viens no tiem bija īpašs, to izteica kāds kungs no Rīgas, bijušais kolēģis: "Melita, es pieņemu, ka tev ir 50, bet to, ka 50 darba gadi… man liekas, tas ir izdomāts."

Autore: ASTRA ZAGORSKA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px