Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Darbojas paši un rosina citus nepalikt malā

BAIBA MIGLONE

Autors • 30.08.2016.

Burtu lielums

Biedrība „Ērgļu pensionāri" oficiāli reģistrēta 2014. gada 2. jūlijā, bet kā pensionāru padome aktīvi darbojas jau kopš 1997. gada. Šobrīd tajā apvienojušies vairāk nekā 50 senioru.

– Taču biedrība jau darbojas visu labā. Ikdienā cenšamies risināt pensionāru sadzīviskās problēmas, organizēt dažādus kultūras un izziņas pasākumus senioriem, – atzīst biedrības „Ērgļu pensionāri" valdes priekšsēdētāja Līvija Groza.
– Šovasar, piemēram, organizējām ekskursiju uz Kurzemi, uz Rundāles pili. Sākumā pieteicu autobusu ar 40 vietām, bet atsaucība bija tik liela, ka beigās aizbraucām 70 cilvēki ar divstāvu autobusu. Mēģinām kaut ko palīdzēt arī pagastam, jo pašvaldība mums ir ļoti atsaucīga. Tāpēc šogad rīkojām sestdienas talku pie slimnīcas parkā. Daudz gan nesanācām, tomēr pastrādājām krietni, un domāju, ka nākamgad talcinieku būs vairāk. Galvenais jau ir pašiem nesēdēt rokas klēpī salikušiem, bet darboties.
Tā jau otro gadu biedrība „Ērgļu pensionāri" ir iesaistījusies arī Ērgļu novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā, un biedrības projekts bija viens ko pieciem, kurš guva atbalstu 400 eiro apmērā.
– Šogad rakstījām projektu „Sirds veselībai" ar domu, lai atbalsta gadījumā varētu turpināt aprīkot savu vingrotavu, kas atrodas mūsu telpās saieta namā, – stāsta biedrības valdes priekšsēdētāja. – Šobrīd jau ir iegādāts un atvests kardiotrenažieris, skrejceliņš un pārējais aprīkojums, kā tas bija projektā paredzēts. Atliek tikai visu samontēt. Prezentāciju plānojam Senioru dienā, kas iecerēta 1. oktobrī, pasākumā ar nosaukumu „Kusties tu, kustos es, kustas visas paaudzes", kurā varētu iesaistīties arī jaunieši, Cēsu mūzikas skolas audzēkņi utt. Patlaban vēl programma, kuru plānojam kopā ar novada pašvaldības speciālisti kultūras darba organizatori Sandru Avotiņu, ir tapšanas stadijā. Pats galvenais – gribētos, lai seniori vairāk izmantotu mūsu vingrotavas iespējas. Iedvesmojošu piemēru, kad ir palīdzēts tikt galā ar veselības problēmām, jau netrūkst. Vienam, piemēram, muguras traumas gadījumā ir palīdzējuši speciālista ieteiktie regulārie vingrojumi ar fitnesa bumbām, citam akūtu ceļgala locītavu problēmu novērst palīdzējis velotrenažieris. Protams, bez paša uzņēmības neiztikt, bet mēs piedāvājam iespēju un apstākļus.
Darbojamies ne tikai paši šeit uz vietas, bet arī Pensionāru federācijas ietvaros. Nupat, pagājušajā ceturtdienā, pie mums ciemos bija Mārupes pensionāru biedrība – vairāk nekā 50 cilvēku. Bijām kopā visu dienu un izrādījām savu novadu – gan savu mājvietu saieta namā, gan Ērgļus, tad braucām uz Jumurdu, bijām pie kaziņām „Sniķeros", pēc tam „Meņģeļos", kur dziedāja „Pulgosnieši", un bija mums kopīga tējas dzeršana un pīrāgu ēšana, noslēgumā vēl aizbraucām pie Mārča Feldberga uz „Kandžas laboratoriju". Tagad mums jāpošas ciemos pie mārupiešiem.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px