CESVAINES pilī arī jūtamas tuvojošos Ziemassvētku noskaņas. – Nākamajā nedēļā,
16., 18. un 19. decembrī, aicinām skolēnus uz Cesvaini, kur varēs ne tikai izbaudīt Cesvaines pils īpašo gaisotni Ziemassvētkos, uzkāpt pils tornī, bet arī pagatavot kādu dāvanu sev tuvajiem – savām rokām izliet savu īpašo sveci vai apgleznot auduma maisiņu, kurā ielikt jauku dāvaniņu, utt., – stāsta PA „Cesvaines tūrisma centrs" gide Lilita Ļava.
– Bez tam pilī darbojas Ziemassvētku pasts. Vispār jau Ziemassvētku apsveikumu sūtīšanai Cesvainē ir sena vēsture, zirgu pasts sācis darboties jau 1900. gadā, un, lai atgādinātu šīs tradīcijas skaistumu un iepriecinātu svētkos savus mīļos, Cesvaines pilī decembrī jau tradicionāli darbojas Ziemassvētku pasts, kuram ikviens var uzticēt savu apsveikumu, iemetot to speciālā pastkastītē. Pils Rūķi parūpēsies, lai katrs apsveikums tiktu apzīmogots ar īpašo Cesvaines pils zīmogu un nogādāts Cesvaines pilsētas un novada teritorijā dzīvojošajiem bez maksas. Lai adresāti svētku sveicienus saņemtu laikā, Ziemassvētku pastkastītē apsveikumus varēs iemest līdz 22. decembra pulksten 12.