23. februāra rīts atausa ar diezgan lielu salu, bet tas nenobiedēja kārtīgus copmaņus, kuri atsaucās aicinājumam piedalīties Aronas pagasta zemledus makšķerēšanas sacensībās, kas šogad notika uz Lielā Līdēres ezera.
Sacensības Aronas pagastā notika otro reizi, un ir prieks, ka šogad lielās zivs ķeršanā piedalījās ne tikai pagasta „salizturīgie", bet arī vīri no Madonas.
Starts tika dots pulksten 9 no rīta, uz ledus devās 11 vīri un viens zēns – Pēteris Supe, lai atgrieztos pēc četrām stundām ar bagātiem lomiem. Sievietes šogad laikam bija nobijušās no sala un sacensībās nepiedalījās.
Pusdienlaikā, nedaudz nosauļojušies pirmajā spožajā, pavasari vēstošajā saulē, pa balto, piesnigušo ezera klajumu nāca vīri ar bagātiem lomiem, viņus sagaidīja Aronas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Piekalns, bija sarūpēta silta tēja, kafija un garšīgi pīrāgi. Notika dalībnieku svinīga apbalvošana, jāatzīst, ka šogad pagasta makšķerniekiem „pogas izgrieza" Jānis Kārkliņš no Madonas, kas samakšķerēja 2,65 kg smagu lomu, otro vietu ieguva madonietis Andris Turkins, kura loms svēra 2,5 kg, trešajā vietā – mūsu pašu Juris Siņicins – no Aronas pagasta – ar 1,68 kg smagu lomu.
Paldies A. Supes ģimenei no Kusas, kas atbalstīja šo pasākumu visi kopā: mamma Maija, tētis Agris un sešus gadus vecais Pēteris. Šoreiz veiksmīgākais bija tieši dēls, kas izvilka 0,555 kg smagu lomu un iekļuva pirmajā vietā savā grupā.
Lielāko zivi izvilkt izdevās Uldim Grudulim no Madonas.
Paldies Aronas pagasta pārvaldei par sarūpētajām balvām, un ļoti gribu cerēt, ka guvām daudz jauku emociju, labi atpūtāmies. Tiksimies nākamgad!
Autore: INA CIMERE,
Viesienas bibliotēkas vadītāja
AUTORES foto