Daba pamazām mostas – ik dienu saule mīlīgāk pieglauž savu vaigu, no rītiem jautri čivina putni, un zeme pamazām pārklājas ar zaļu villaini.
Arī cilvēks vēlas ar savu gaismu un labestību iepriecināt otru. Blaumaņa biedrībai sadarbībā ar Ērgļu vidusskolu par tradīciju pavasarī ir kļuvusi ciemošanās Ērgļu novada sociālās aprūpes centrā „Kastaņās" – šogad tas bija 13. aprīlis.
9. klases skolēni audzinātājas Mārītes Kovaļevskas vadībā bija sagatavojuši pavasarīgus priekšnesumus. Skanēja jautras un līksmas dziesmas, tika deklamēta dzeja. Saksofonu enerģiski un skaisti spēlēja Dace Kārkliņa, ar klavieru skaņdarbu iepriecināja Viktorija Vīgube. Pēc uzstāšanās 9. klases audzēkņi „Kastaņu" iemītniekiem bija sarūpējuši skaistas, pašu veidotas dāvaniņas.
Pasākumā visus priecēja akordeonists Uldis Vabulis ar tautā tik iemīļotām dziesmām. Sākumā katrs kautrīgi dziedāja līdzi, vēlāk jau balsis kļuva skanīgākas. Kad ap sirdi bija pavisam līksmi, radās vēlme uzdancot. Daudzi „Kastaņu" iemītnieki arī enerģiski un sparīgi dejoja.
„Braku" muzejs un biedrība „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" Ērgļu novada sociālās aprūpes centra „Kastaņas" iemītniekiem dāvināja grāmatu „Teātris Blaumaņa zīmē", lai katrs varētu ielūkoties vēstures lappusēs, kas saistītas ar Ērgļu novada vēsturi, īpaši iepazīstoties ar Sausnējas un Liepkalnes čaklajiem teātra spēlētājiem.