Ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kad vēlamies kļūt labestīgāki, dāsnāki un atveram sirdis labajam. 7. decembrī Ērgļu novada sociālās aprūpes centrā ciemojās pārstāvji no „Braku" muzeja, biedrības „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" un skolēni, viņu pedagogi no Ērgļu vidusskolas.
Cītīgi pasākumam bija gatavojušies 2. klases skolēni audzinātājas Vinetas Dāves vadībā. Ziemassvētku noskaņu radīja skaistās dziesmas, solo izpildīja Patrīcija Dreiblate un Guste Strazdiņa. Sociālā nama iemītniekus ielīksmoja teatrālie dzejoļu priekšnesumi, īpaši patīkami bija klausīties Kristera Ceplīša deklamācijā. Jauki bija instrumentālie skaņdarbi: tautiskās koklītes spēlēja Paula Konovalova un Sendijs Vīgubs, ar liegajām flautas skaņām priecēja Līna Madsena, Manuela Hofmane un Paula Konovalova, altā drosmīgi pūta Linards Filipenkovs, klavieres prasmīgi spēlēja Karolīna Keita Vanaga. Muzikālos priekšnesumus pavadīja audzinātāja Vineta, spēlējot gan kokli, gan ģitāru. Bērnu acīs mirdzēja prieks un liela vēlme vecajiem ļaudīm dāvāt daudz, daudz prieka. Skolēni uzdāvināja viņiem pašu gatavotus apsveikumus un mazas cepurītes.
Skanīgi bija 10. klases skolēnu priekšnesumi skolotāju Sintijas Māliņas un Mārītes Kovaļevskas vadībā. Meitenes dziedāja dziesmas, klavieres spēlēja Viktorija Vīgube un saksofonu – Dace Kārkliņa.
Muzicēja arī akordeonists Uldis Vabulis, kas jau ir iemīļots un gaidīts viesis šajās mājās. Viņš izpildīja dažādas dziesmas par ziemu, kā arī tās, kas jau tautā ir iemīļotas un zināmas.
Biedrības „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" vārdā Zinta Saulīte Ērgļu novada sociālās aprūpes centram uzdāvināja grāmatu „„Brakos" ir varen jauki", lai tā ļaudis iepazītos ar Blaumaņa konkursa skolēnu domrakstiem par „Brakiem", muzeja viesu grāmatu ierakstiem un rakstnieku, literatūrpētnieku, ievērojamu cilvēku labajiem vārdiem par rakstnieku un „Brakiem".
14.12.2016.