Cesvaines novada tūrisma uzņēmējus un amatniekus 22. decembrī pulksten 17 Cesvaines pils telpās kopā aicina pašvaldības aģentūra (PA) „Cesvaines tūrisma centrs".
– Vismaz pāris reižu gadā mēģinām sasaukt kopā mūspuses amatniekus un tūrisma uzņēmējus, lai pārrunātu savas problēmas un aktualitātes, – stāsta pašvaldības aģentūras „Cesvaines tūrisma centrs" vadītāja Diāna Cepurniece. – Lai gan mūsu novads nevar lepoties ar tik kuplu šīs jomas pārstāvniecību, kā tas, piemēram, ir mūsu kaimiņu novadā Madonā, tomēr arī mūspusē ir gan atzīti amatnieki, gan tūrisma uzņēmēji, kā, piemēram, Tautas daiļamata meistare Vanda Podiņa, mums ir dārznieku un amatnieku biedrība „Daba", tāpat aktīvi uzņēmējdarbības jomā darbojas amatniecības un mākslas salons „Divi torņi", brīvdienu māja „Pie sievasmātes", atpūtas saimniecība „Pakavi" u. c.
Protams, gribētos, lai viņiem pievienotos arvien jauni objekti, taču tūrisma joma, tāpat kā jebkura uzņēmējdarbības nozare, prasa lielus ieguldījumus.
Savukārt runājot par amatnieku un tūrisma uzņēmēju tikšanos, pasākuma dienas kārtībā ir PA „Cesvaines tūrisma centrs" atskats uz aizvadīto tūrisma sezonu, sadarbība ar Cesvaines novada pašvaldību tūrisma jomā, centra turpmākās darbības stratēģijas plāna apspriešana, tāpat pārrunāsim nākamā – 2015. – gada lielākos novada pasākumus un to, kā tajos varētu iesaistīties, uzklausīsim tūrisma uzņēmēju ierosinājumus, priekšlikumus, jo bieži vien tieši šādās kopīgās pārrunās dzimst labas idejas.
Prieks, ka laba sadarbība mums ir izveidojusies arī ar Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas tūrisma darba organizatori Sanitu Somu, un mēs bieži tiekam aicināti gan uz kaimiņu novada amatnieku, gan tūrisma uzņēmēju pasākumiem.
Arī nupat vēl ir saņemts ielūgums no tūrisma uzņēmēju klubiņa uz Ziemassvētku pasākumu 26. decembrī „Kučuru dzirnavās".