Cesvaines novada dome 10. oktobra domes sēdē nolēma atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, tikai izveidojot divu līmeņu pašvaldības: pirmais līmenis – novadu pašvaldības, otrais līmenis – apriņķu pašvaldības atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 4. un 5. pantam.
Domes sēdē Cesvaines novada domes deputāti nolēma lūgt Saeimu apturēt nepārdomātas administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu un nepieņemt likumu tikai par viena līmeņa pašvaldību – novadu – izveidošanu, kā arī, pirms izdot likumu par administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu, rosināt diskusiju par divu līmeņu pašvaldību funkciju un finansējuma sadali.
– Cesvaines novada domes deputāti ir nosūtījuši vēstules un uzaicinājuši visus Saeimas deputātus ierasties uz tikšanos Cesvaines novada domē, lai pārrunātu plānoto administratīvi teritoriālo reformu. Pirmie atsaucās Jaunās konservatīvās partijas deputāti, un pagājušajā pirmdienā, 4. novembrī, uz tikšanos bija ieradušies Andris Kazinovskis un Normunds Žunna. Viņi abi pirmajā balsojumā par reformas likumprojektu nav balsojuši. Saruna par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu izvērtās gana spraiga. Tajā iesaistījās ne tikai Cesvaines domes un administrācijas pārstāvji, bet arī Ērgļu, Lubānas, Madonas un Varakļānu novada pašvaldības vadītāji, kā arī vietējie cesvainieši, – pastāstīja Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats.
– Interesi izrādījuši arī „Jaunās Vienotības" deputāti Ainars Latkovskis un Arvils Ašeradens, tāpat pie frakcijām nepiederošā deputāte Linda Liepiņa un Jānis Dūklavs no ZZS. Tā ka gluži bez ievērības mūsu vēstule nav palikusi. Domājams, ka kāds no viņiem arī atbrauks uz Cesvaini, lai gan viss šis svētku laiks ir ļoti saspringts. Savukārt pēc svētkiem, 21. novembrī, Cesvainē viesosies Valsts prezidents Egils Levits.
13.11.2019.