Šopavasar izsludinātajā Lielajā talkā piedalīsies arī cesvainieši.
– Kā katru pavasari tiks kopts parks un grava, kas jau tradicionāli ir Cesvaines vidusskolas un pašvaldības darbinieku sakopšanas objekts. Cesvaines internātpamatskolas kolektīvs jau čakli pastrādājuši, savācot atkritumus gar Cesvaines apvedceļu ap Cesvaini. Savukārt iedzīvotāji, cik es zinu, pieteikušies sakopt stacijas apkārtni gar Stacijas ielu. Talkas notiks arī citviet, – vakar „Staram" pastāstīja Cesvaines pašvaldības vadītājs Vilnis Špats, piebilstot, ka talkots tiks gan piektdien, gan sestdien. – Cimdus un maisus var saņemt domes labiekārtošanas nodaļā, kas vēlāk parūpēsies arī par visa savāktā aizvešanu. Labiekārtošanas nodaļas darbinieki jau šobrīd strādā pie Cesvaines sakopšanas darbiem. Pa ziemu sakrājušās smiltis centrā jau ir saslaucītas, tiek izzāģēti vecie, nokaltušie krūmi un zari.
Sakopšanas talkas Cesvainē tiek rīkotas katru pavasari. Parasti tās gan notiek nedaudz vēlāk. Atceros, pirms pieciem gadiem, kad iestājāmies Eiropas Savienībā, talka notika 1. maijā. Šogad, atsaucoties Lielās talkas organizatoru aicinājumam, talkosim nedaudz agrāk. Bet pēc talkas sestdienas vakarā pulcēsimies uz jauktā kora „Cesvaine" 50 gadu jubilejas un Cesvaines kordziedāšanas tradīcijas 140. gadadienai veltīto koncertu.
Autore: BAIBA MIGLONE
GUNAS GRAUDIŅAS foto