Kā „Starā" jau esam informējuši, Cesvaines novada dome šā gada 10. oktobra domes sēdē nolēma atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, tikai izveidojot divu līmeņu pašvaldības: pirmais līmenis – novadu pašvaldības, otrais līmenis – apriņķu pašvaldības atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 4. un 5. pantam.
Domes sēdē Cesvaines novada domes deputāti nolēma lūgt Saeimu apturēt nepārdomātas administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu un nepieņemt likumu tikai par viena līmeņa pašvaldību – novadu – izveidošanu, kā arī, pirms izdot likumu par administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu, rosināt diskusiju par divu līmeņu pašvaldību funkciju un finansējuma sadali.
Cesvaines novada domes deputāti nosūtīja vēstules un uzaicināja visus Saeimas deputātus ierasties uz tikšanos Cesvaines novada domē, lai pārrunātu plānoto administratīvi teritoriālo reformu.
Pirmie aicinājumam atsaucās divi Jaunās konservatīvās partijas deputāti – Normunds Žunna un Andris Kazinovskis, kas Cesvainē viesojās 4. novembrī. Kā pēc tikšanās atzina Cesvaines novada pašvaldības vadītājs Vilnis Špats, tā izvērsās gana spraiga. Uz to bija ieradušies arī tuvāko novadu pārstāvji, kas arī iesaistījās diskusijā.
Savukārt šopiektdien, 6. decembrī, Cesvainē viesosies pie frakcijām nepiederošie Saeimas deputāti – Linda Liepiņa, Didzis Šmits un Jūlija Stepaņenko. Ikviens ir aicināts pievienoties sarunai pulksten 14 Cesvaines novada domes lielajā zālē. Cesvainieši cer uz konstruktīvu sarunu.
04.12.2019.