VESTIENĀ centrālā apkure, par kuras nodrošināšanu vajadzētu rūpēties pašvaldībai, nav vajadzīga, un iedzīvotāji nesalst. Pagasta padomes priekšsēdētājs Dainis Baškevics ar situāciju ir apmierināts: – Mums ir četri atsevišķi apkures katli, kas nodrošina siltumu un karsto ūdeni pašvaldības iestādēm. Bet mūsu trīsstāvu dzīvojamajās mājās, kas celtas vēl sešdesmitajos gados, katrā ir saglabājusies krāsns apkure, par laimi, tolaik vēl nepaspēja uzbūvēt katlumājas.
Malku apkures katliem jau laikus centralizēti iepērk un sastrādā pašvaldība, jo kurināmā sagāde pašvaldības mežā ir diezgan sarežģīta dažādu formalitāšu dēļ. Tarifu sistēma nepastāv, jo pašvaldība apkuri nenodrošina kā pakalpojumu, bet vienkārši pilda savu funkciju. Budžetā, vadoties no malkas patēriņa normām, tiek paredzēti attiecīgie līdzekļi katrai pašvaldības iestādei.
Iedzīvotāji vairākdzīvokļu namos malku gādā paši, tā ir viņu problēma. Auksto ūdeni krānos nodrošina pašvaldība, taču par silto ūdeni iedzīvotāji var parūpēties paši, uzstādot boileru vai tamlīdzīgi. Apkures ziņā mums ir ideāli apstākļi, par to tikai priecājamies, jo nepastāv problēma ar siltumtarifiem, parādniekiem un tamlīdzīgi. Daudzdzīvokļu mājas ir apgādātas ar ūdeni, ierīkota kanalizācijas sistēma, tajā skaitā attīrīšanas ietaises, atkritumu izvešana, par ko viens iedzīvotājs mēnesī maksā 2 latus un 1 santīmu kā par komunālo pakalpojumu.
Autore: ASTRA ZAGORSKA