Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ceļa posmu nodod pašvaldības īpašumā

Redakcija

Autors • 23.03.2009.

Burtu lielums

Satiksmes ministrija (SM) deviņu pašvaldību īpašumā bez atlīdzības nodos trīspadsmit pirmās un otrās šķiras autoceļu posmu, informēja ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

SM norāda, ka tādējādi tiks nodrošināta šo ceļu efektīvāka sakārtošana un uzturēšana, kā arī lielāku finanšu resursu piesaiste atbilstoši pašvaldības iniciatīvai. Turklāt šim mērķim pašvaldībām būs iespēja saņemt dotācijas no valsts pamatbudžeta Valsts autoceļu fonda programmai piešķirtajiem līdzekļiem.

Trīspadsmit autoceļu posmu nodošanu Skrundas pilsētas ar lauku teritoriju, Iršu pagasta, Ērgļu novada, Ugāles pagasta, Grobiņas pilsētas, Raiskuma pagasta, Salas pagasta, Daugavpils pilsētas un Kandavas novada pašvaldību īpašumā paredz ceturtdien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie rīkojumu projekti.

Pārņemot rīkojumu projektos minētos valsts autoceļu posmus, pašvaldības ar mazākiem izdevumiem var sekot šo autoceļu stāvokļa izmaiņām un plānot uzturēšanas pasākumus, kā arī īstenot tālāku attīstību efektīvāk un operatīvāk nekā valsts, jo atrodas tuvāk šiem autoceļiem.

Lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu tiešā valsts pārvaldē ir ievērojami mazāks autoceļu tīkls nekā Latvijā, jo valstij pamatā jānodrošina galvenās satiksmes vajadzības, atstājot vietējās satiksmes nodrošināšanu pašvaldībām. Tās, savukārt, pārvalda un uztur pašvaldību ceļu tīklu un rod iespēju attiecīgiem autoceļiem piešķirt lielāku finansējumu, ja tas ir nepieciešams pašvaldības iedzīvotājiem.

Visas deviņas pašvaldības izteikušas vēlmi pārņemt minētos autoceļu posmus savā valdījumā, lai varētu izmantot īpašnieka tiesības to uzturēšanā, būvniecības plānošanā un finanšu resursu piesaistīšanā.

Rīkojumu projekti vēl ir jāapstiprina valdībā.

Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis šādu praksi vērtē pozitīvi.

– Runa ir par nelielu ceļa posmu Sausnējā. Savulaik jau Sausnējas pagasta padomes priekšsēdētāja Liena Kārkliņa centās panākt, lai šo ceļa posmu, par kuru valsts nelikās ne zinis, piešķir pašvaldībai, kas to visu laiku arī uzturēja. Pēc novada izveidošanas šo jautājumu turpināja risināt jau Ērgļu novads. SM lēmums nozīmē to, ka šis ceļš tiek pieskaitīts Ērgļu novada ceļu kilometrāžai un attiecīgi autoceļu fondā pierēķināts papildu finansējums šī ceļa uzturēšanai, – skaidroja Guntars Velcis.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px