Varakļānu pilsētā šopavasar tika īstenots ES Kohēzijas fonda līdzfinansēts projekts „Varakļānu ūdenssaimniecības attīstības I kārta", izbūvējot jaunu dzeramo ūdens atdzelžošanas staciju, notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, divus virszemes ūdens rezervuārus, kā arī rekonstruējot galveno kanalizācijas sūkņu staciju un ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus.
Tā rezultātā būtiski ir uzlabojusies dzeramā ūdens kvalitāte, tagad varakļānieši saņem Eiropas standartiem atbilstošu dzeramo ūdeni. Ne mazāk svarīgs ieguvums ir arī tas, ka tagad Varakļānos, pateicoties jaunajām attīrīšanas ietaisēm, tiek attīrīti arī notekūdeņi.
Taču šim projektam būs arī turpinājums, jo, īstenojot projektu „Varakļānu ūdenssaimniecības attīstības I kārta", izdevās ietaupīt līdzekļus, līdz ar to varēs veikt ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšanu. Turklāt šie darbi, iespējams, tiks iesākti jau šoruden, bet pabeigti nākamajā gadā.
Kā pastāstīja Varakļānu novada pašvaldības izpilddirektors Māris Justs, būvniecības līgums, kas sevī ietver gan trašu projektēšanu, gan būvniecību, ir jau noslēgts. Pavasarī tika izsludināts atklāts konkurss par ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšanu, bet būvniecības līgums ar konkursa uzvarētāju – SIA „Velve" – tika noslēgts 26. augustā. Būvniecības iepirkums tika veikts par Ls 740 000 (bez PVN).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.09.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto