VARAKĻĀNU novadā jaunajā mācību gadā būs par vienu skolu mazāk. Jūnijā izskanēja pēdējais Stirnienes pamatskolas izlaidums, kad to absolvēja 9 devītie, bet mācīties uz citām skolām 1. septembrī būs jādodas ap 15 skolēniem. Ar 31. jūliju no darba jau atbrīvoti visi pedagoģiskie darbinieki, un Stirnienes pamatskola beidz pastāvēt.
– Pie tik maza skolēnu skaita saglabāt skolu Stirnienē vairs nebija nekādu iespēju – ne finansiāli, ne arī droši vien cilvēcīgi nebija jēgas šo procesu vilkt garumā, – sarunā atzina Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs.
Jaunajā mācību gadā Varakļānu novadā būs divas vispārizglītojošās skolas – Varakļānu vidusskola un Murmastienes pamatskola. Varakļānu novada pašvaldības vadītājs uzsvēra, ka ļoti būtiski ir saglabāt Varakļānu vidusskolu, lai iespēja iegūt vidējo izglītību jauniešiem saglabātos iespējami tuvu dzīvesvietai un ikdienā viņi būtu kopā ar ģimeni.
Zināmā mērā ar to, ka vidusskolas jaunieši ikdienā nepazaudē saikni ar ģimeni, var skaidrot, ka Varakļānos neviens skolēns nav narkoloģijas uzskaitē.
– Varbūt, domājot par skolu tīkla sakārtošanu un vidusskolu reformu, vajadzētu sākt tieši ar to – papētīt, kāds izglītības līmenis, kā ar sociālajām lietām, atkarībām utt. ir Rīgas skolās, protams, izņemot prestižās skolas, kur uzņemšana notiek konkursa kārtībā, un salīdzināt ar situāciju lauku reģionos. Pirms kaut ko reorganizēt, ir jābūt atbildei arī uz šo jautājumu, vai tiešām, vidusskolas reorganizējot vai slēdzot, būtu svarīgāk ietaupīt dažus eiro, lai pēc tam par visu maksātu daudz vairāk, – atzīmēja Māris Justs.
08.08.2017.