PRAULIENAS pagasta pensionāri joprojām tiekas katru mēnesi, kaut viņu vadītāja Inta Vecozola neuzskata to par īpaši aktīvu darbošanos, jo viņa ir arī mācību centra "Buts" vadītāja Madonā. – Šai vasarai izplānota kāda nodarbe katram mēnesim, – atklāj Inta Vecozola.
– 23. aprīlī mūsu pensionāri aicināti uz atvērto durvju dienu mācību centrā "Buts", pēc tam ejam uz Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēm, nobeigumā – sadraudzīga kafijas pauze. Autobusu joprojām mums atvēl pagasta pašvaldība, mēs maksājam tikai par benzīnu, bet ir reizes, kad to mums piedāvā bez maksas. Šovasar, jūlijā, mums paredzēts apmeklēt Kurzemes jūrmalu, ir iecere aizbraukt uz Vecumniekiem, lai savām acīm aplūkotu koka celtnes un priekšmetus kristīgajiem rituāliem, ko tur izveidojis kāds kristietis. Arī Madonas rajonā vēl nebūt ne visur esam bijuši, gribam doties uz Cesvaini, Dzelzavu, vai tad arī te trūkst skaistu un interesantu vietu, brīnumainas saimniekošanas paraugu…
Inta Vecozola atklāj, ka mainās pensionāru biedrības saietu tikšanās telpas. Tās tagad būs Saikavā, sociālajā mājā. – Mums noteikti vajadzīgas lielākas telpas, jo mūsu tradīcijās ietilpst visu lielāko jubileju svinēšana. Mazāks pulciņš praktiski nepaliekam, ja nu kāds aiziet uz mūža mājām. Turamies kopā ap 30 cilvēku. Nesen nosvinējām vairākas skaistas jubilejas – tiem, kam apritējuši 70, un citiem. Tās pa ziemu bija "sakrājušās" nenosvinētas. Pasākumu apmeklētība ir ļoti laba, varu tikai priecāties. Kad visi sanākam kopā, nemaz tik ātri negribas šķirties, jo ir, par ko parunāt – par dzīvi, par veselību, par bērniem un mazbērniem, par sevi, – gandarījumā dalās Inta Vecozola.
Autore: ASTRA ZAGORSKA