VESTIENAS pagasta kempingā „Kadiķi" šovasar – 21. un 22. jūlijā – ieplānots lielais Latvijas biškopju vasaras saiets.
– Šis biškopjiem ir lielākais gada pasākums, un tas katru gadu notiek citā vietā – pa visu Latviju. Esam kopā pulcējušies gan Vecbebros, gan Koknesē, gan citur, pagājušajā gadā, piemēram, bijām Jūrmalā, bet šoreiz tas notiks mūspusē – Vestienā, – stāsta Vestienas pagasta pārvaldes informācijas centra konsultante Vita Eizentāle, kas arī pati brīvajā laikā nodarbojas ar biškopību. – Pasākums ir ļoti interesants, un parasti šajā saietā piedalās bitenieki no visas Latvijas – ap pusotra tūkstoša cilvēku, kā arī viesi no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Igaunijas. Galdnieki piedāvā savu jaunāko produkciju biškopības nozarē – stropus. Mūsu biškopības biedrība apbalvo biteniekus, tiek apspriestas visas jaunākās nozares aktualitātes. Dalāmies pieredzē, konsultējamies.
Savukārt pirms tam mūsu reģiona bitenieki pulcēsies uz semināru Lubānas pusē pie Jāņa Koka.
– Seminārs plānots jau 10. jūlijā, tad arī mēs apspriedīsim šobrīd pašu aktuālāko mūsu nozarē, – piebilst Latvijas Biškopības biedrības Madonas nodaļas vadītājs Jānis Puriņš.
Autore: BAIBA MIGLONE