VESTIENAS pamatskolas skolotāju un skolēnu kolektīvs Miķeļdienas svinēšanu izplānoja nevis sestdien, bet atlika uz pirmdienu, jo tad bērniem lielāka iespēja sagatavoties šim jaukajam rudens ražas svētku pasākumam.
– Bērniem mājās vieglāk pa brīvdienām domāt un darīt kopā ar vecākiem, un pirmdien, kad atnāk uz skolu, pasākums var notikt ar paveikta darba gandarījumu, – vakar teica skolas direktores vietniece audzināšanas darbā Dina Podjavo. – Bez tam, mums taču bērniņi dzīvo arī internātā, tur nu neko īpaši nesagatavosi, ko tirgot. Tikai mājās var izcept garšīgākās kūkas un kūciņas. Sākumā visu sagatavoto, arī salasītos riekstus, meža ogas, ābolus bērni paši atnes klasē, vai arī mazliet vēlāk atved vecāki. Bet kopējais pasākums sākās pulksten 13, pēc stundām un pēc pusdienām.
Vestienas pamatskolā veidojas tradīcija, ka mācību gada garumā katra klase uzņemas skolā sagatavot kādu pasākumu. Šogad Miķeļdienu organizēt bija uzticēts 1. klasei kopā ar viņu audzinātāju Daci Čanderi. Viņi sagatavojuši nelielu ieskaņu priekšnesumu ar tautasdziesmām, lai ievirzītu šos jaukos rudens svētkus, atrakcijas, tika arī savs pārsteigums sarunā par Miķeļiem, bet tirdziņš notika tikai pēc tam.
Autore: ASTRA ZAGORSKA