Kaut pavasaris mazliet pagriezis saulaino vaigu un lietus mākoņi ir biežs viesis, tas netraucē cilvēkiem iet dabā, izzināt to un pašiem aktīvi darboties. Tā 12. aprīlī „Brakos" notika pasākums „Tuk, tuk, taisīsim skaistu putnu būri", ko organizēja Teiču dabas rezervāta administrācija, sadarbojoties ar Latvijas Vides aizsardzības fondu.
Prieks bija redzēt, ka „Brakos" sanāca ģimenes – mamma un tētis kopā ar savām atvasēm, mazākajiem dalībniekiem bija tikko divi gadiņi, taču āmurītis lepni tika turēts rociņā, lai, palīdzot vecākiem, taptu paša darināts putnu būrītis. Ērglēnieši bija atsaucīgi, jo pasākums bija kupli apmeklēts. Katrs atrada savu vietu, stūrīti „Braku" pagalmā, lai, klaudzinot āmurīti, čakli darbotos. Daža ģimene pat iekarsa, jo tapa viens būrītis pēc otra, rekords vienai ģimenei – desmit putnu būrīšu. Arī paši „Braku" ļaudis cītīgi gatavoja putniem mājokļus – nu kā īsti meistari! Bija atbraukušas arī ģimenes no Rīgas rajona un darbojās godam. Dažiem dalībniekiem tā iepatikās meistarot būrīšus, ka, dodoties mājup, līdzi tika paņemts ne tikai putnu būrītis, bet arī kādas dēļu sagataves, lai turpinātu darbiņu mājās.
„Braku" pagalmā pie mežrozīšu krūma lepni gozējās sameistarotie putnu būrīši, un tas nekas, ja kāds mazliet šķībāks, kāda nagla ne gluži precīzi iedzīta, bet gandarījums par to, ka pats esi gatavojis.
Pasākuma vadītājs Andris Avotiņš aicināja būrīšus iekārt „Braku" kokos, norādot, kā to pareizi darīt. Izrādās, ka galvenais nav mājokli iekārt pēc iespējas augstāk kokā, bet gan pareizi to sataisīt, lai kaķis vai cauna mazajiem putnēniem nenodarītu ļaunumu.
Jauks un darbīgs pasākums, kopīga nedēļas nogale ģimenēm, labi paveikts darbs, bet „Braku" kokos – jauni un skaisti putnu būrīši. Un rakstnieks R. Blaumanis tā mīlēja dabu, to saudzēja, katru dzīvo radībiņu sargāja.
Autore: ZINTA SAULĪTE
„Braku" muzeja speciāliste
AUTORES foto