Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Blaumaņa konkursa apbalvošanas pasākums

ZINTA SAULĪTE, „Braku" muzeja vadītāja

Autors • 12.12.2019.

Blaumaņa konkursa apbalvošanas pasākums
Burtu lielums

Kaut 7. decembris atnāca ar lietu, vēju un pelēcīgumu, uz Ērgļiem atbrauca daudz ciemiņu no visdažādākajām Latvijas vietām, lai piedalītos R. Blaumaņa literārās prēmijas 15. konkursa noslēguma pasākumā.

„Braku" muzejs šogad saņēma 163 domrakstus, kurus bija rakstījuši 164 skolēni. Uz apbalvošanas ceremoniju bija uzaicināti 73 skolēni kopā ar vecākiem un skolotājiem. Visčaklākie rakstītāji bija no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, privātās pamatskolas „Gaismas tilts 97", Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas un Ogresgala pamatskolas.

Rīta agrumā bija iespēja paviesoties „Braku" muzejā, kur ciemiņiem par „Brakiem" un rakstnieku Rūdolfu Blaumani pastāstīja Anna Kuzina. Viesu istabā klavieres spēlēja un kopīgi aicināja dziedāt Ieva Vilnīte. Saimes istabā, kur, maigi sprakšķēdama, kvēloja un telpu sildīja maizes krāsns, katrs varēja iedzert zāļu tēju vai kafiju, pacienāties ar smalkmaizītēm un sajust seno māju un varbūt arī Rūdolfa Blaumaņa elpu.
Blaumaņa kapos piemiņas mirkli vadīja Indra Rone, aizdedzot sveču liesmiņas un pastāstot par Blaumani un viņa dzimtas piederīgajiem, kas atdusas šajā kapsētā.
Ērgļu saieta namā skolēni varēja darboties dažādās darbnīcās. Sandra Lauberte bija izstādes „Naktsmājas" gide un lielā gudrā, pastāstot par Ērgļu novada audēju darbiem un īpaši izceļot Ērgļu tautastērpu. Rita Dudko rādīja, kā gatavot skaistus Ziemassvētku rotājumus, izmantojot koka pamatnītes, krāsainu dziju un pērlītes. Vizma Veipa pamācīja, kā no koka dekora, ja to krāšņi izkrāso, var izveidot glītu un mīļu svētku eglītes rotājumu. Darbnīcās labprāt iesaistījās skolēni, viņu vecāki, un azartiski darbojās arī skolotājas.
R. Blaumaņa literārās prēmijas 15. konkursa noslēguma pasākumu vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Brūveris. Sarīkojums sākās ar videofilmu „Braku muzejam – 60". Skolēniem atzinības un balvas pasniedza Ērgļu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta „Kultūras kanons" koordinatore Anita Smeltere, AS „Repharm" komunikācijas direktore Līga Ribkinska, UNESCO LNK Kultūras sektora vadītāja Ieva Švarca, Ērgļu bibliotēkas vadītāja Kaiva Bukovska, Ērgļu PII „Pienenīte" metodiķe Evita Lielupe, Ērgļu novada vides pārvaldības un teritorijas plānošanas speciāliste Liene Opincāne, „Braku" muzeja vecākā speciāliste Anna Kuzina.
Atzinību ieguvēju vidū – trīs skolēni no Madonas novada. Atzinība Kusas pamatskolas skolēniem Viesturam Priedniekam un Anetei Annijai Romuļai (skolotāja Ilona Sāre), Praulienas pamatskolas skolniecei Sintijai Rubenei (skolotāja Margarita Šķēle). No Lubānas novada atzinība Lubānas vidusskolas skolniecei Elizabetei Kalniņai (skolotāja Sanita Barane). No Ērgļu novada atzinības Ērgļu vidusskolas 7. klases skolniecēm Kristīnei Annai Prauliņai un Alīnai Mušai (skolotāja Indra Rone), kā arī 11. klases skolniecei Ancei Millerei (skolotāja Inese Maltavniece).
Konkursa laureāti pamatskolu grupā: 1. vieta – Laura Melngalve, Ogres Valsts ģimnāzija, 9. kl., 2. vieta – Fredis Gailītis, Rēzeknes 5. vidusskola, 8. kl., 3. vieta – Luīze Burmistrova, Bauskas Valsts ģimnāzija, 9. kl. Vidusskolu grupā: 1. vieta –
Kārlis Griška, Aknīstes vidusskola, 12. kl., 2. vieta – Evelīna Maderniece, Jēkabpils 3. vidusskola, 11. kl., 3. vieta – Matīss Reinšmits, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, 11. kl.
Pasākuma organizēšanā liels paldies Antrai Dičai-Milnei un „Manai Filmu Studijai", Ērgļu deju kolektīvam „Pastalnieki" (vadītāja Mārīte Taškāne), Blaumaņa biedrības biedriem par palīdzēšanu.
Konkursa finansiālie atbalstītāji: Ērgļu novada pašvaldība, biedrība „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums", Dace Blaumane un Jānis Grāmatiņš, SIA „Apgāds Zvaigzne ABC", AS „Latvijas Mediji", Latvijas Nacionālā bibliotēka, UNESCO, AS „Repharm", biškopis Gints Krastiņš.
Vislielākais paldies aktierim Mārtiņam Brūverim, kas izcili novadīja pasākumu, to lieliski sasaistot ar blaumanisko, kuram ir kārtīga vadītāja stāja, spēcīga balss un fantastiska dziesmu izpilde, kurš skaisti deklamē dzeju un prot „paņemt" publiku, arī „paampelēties" un ienest svinīgajā noskaņā humoru un cilvēcīgu mīļumu. Mārtiņš visiem bija kā „saldais ēdiens" un kolosāls lādiņš un iedvesma gaidīt nākamo konkursu un rakstīt skaistus domrakstus.
Lai mums visiem skaists Ziemassvētku gaidīšanas laiks, un uz tikšanos R. Blaumaņa 16. konkursā!



13.12.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px