Degumnieku pamatskolas bibliotēkā šis tiešām bijis rosīgs laiks, prasot no bibliotekāres rūpīgi plānot darbu, sekmīgi sadarboties ar skolas kolektīvu un skolēniem, īstenot jaunas idejas un izvirzīt jaunus mērķus.
– Bibliotēkā notiek dažādi konkursiņi un pasākumi, kas piesaista apmeklētājus.
Ir notikusi sveču izstāde, ko rīkoja skolas padomes priekšsēdētāja, "Bārbijai – 50". Uz šo izstādi skolēni bija sanesuši 39 lielas un mazas bārbijlellītes.
Valentīndienas sirsniņu svētki nav īsti latviešu tradīciju garā, bet pie mums šai dienai tika veltīta sirsniņu un citu līdzīgu priekšmetu izstāde. Tajā bija redzamas 123 figūriņas. Pauls Bārbals no 4. klases ierosināja labu domu – vajag arī mašīnu izstādi.
Notikuši uzmanības konkursiņi par presē rakstīto – kurā lappusē un kas no pagasta bija ierakstīti "Latvijas Lepnuma grāmatā", cik preses rakstos pirmajā mācību pusgadā bija minēta mūsu skola un citi jautājumi.
Bibliotēkā notika Ē. Kestnera un V. Plūdoņa godināšana.
1. aprīlī skolas bibliotēkā norisinājās jautrie starpbrīži – anekdošu stāstīšana, – stāsta Anita Pauliņa.
Bibliotekārei Anitai Pauliņai ir padomā vēl kāda iecere – foto akcija "Viena diena skolā", fotografējot interesantākos mirkļus un tos apkopojot albumā. Un noteikti šādu tradīciju turpināt katru gadu.
Jautāju bibliotekārei, kuri ir aktīvākie.
– Skolas bibliotēkas lielākie atbalstītāji ir 5-6 gadu vecuma grupiņa. Sveču dienai informācijas stenda noformēšanai izgatavoja sveces, uz Pelnu dienu sašuva skaistas pelnu kulītes, bet uz teātra svētkiem izveidoja lielu lelli.
Grāmatas lasīt ir interesanti un aizraujoši, taču tas jāprot. Bērni to mācās no pirmā saules glāsta. Vēlāk gudrības var smelties skolas stundās, zināšanas var gūt, sadarbojoties ar sava amata meistariem. Savus iespaidus un no grāmatām iegūtās zināšanas bērni atspoguļo, piedaloties dažādos konkursos un pasākumos, – piebilst Anita Pauliņa.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
ANITAS PAULIŅAS foto