Maijs – pēdējais mācību gada mēnesis pirms vasaras brīvlaika un diemžēl
arī noslēdzošais mēnesis jaunatnes iniciatīvu projektam „Varu un daru!".
Maijs paskrēja vēja spārniem, taču cītīgi darbojāmies un turpinājām
sevi attīstīt dažādās nodarbībās.
Maiju iesākām ar nodarbību kopā ar
Raimondu Aizstrautu, kurā turpinājām darboties programmēšanas programmā
Corel Draw. Šī nodarbība mums bija projektā noslēdzošā, tādēļ arī
atskatījāmies, ko katrs esam ieguvuši, iemācījušies, kur mums tas varētu
noderēt tālāk dzīvē.
13. maijā tikāmies nodarbībā ar Daci Dzilnu. Nodarbībā turpinājām darboties komandās, attīstīt savas prasmes improvizācijā un spēju uzdrīkstēties dažādās situācijās. Taču tas nebija viss, paralēli tam mēs strādājām ar sevi, kā arī ar savu publisko tēlu un mācījāmies izteikt savu viedokli pamatoti un argumentēti. Projekta ietvaros mums bija četras nodarbības ar Daci, un varam apgalvot, ka esam kļuvuši daudz drošāki gan par sevi, gan sava viedokļa izteikšanu, iemācījāmies atbalstīt cits citu, kad kāds mazliet bija sabijies vai ierāvies sevī, likām roku pie rokas un palīdzējām izkāpt no šīs baiļu čaulas. Patiesi, komandā ir spēks!
20. maijā mums bija nodarbība ar Simonu Bogdanovu. Noslēdzošajā nodarbībā vairāk runājām par nākotni, kur mēs sevi redzam un kas mēs vēlamies būt. Uz lapiņām uzrakstījām viens otram novēlējumus, attiecinātus gan uz tagadni, gan arī nākotni. Nodarbībās daudz runājām par un ap motivāciju un pašapziņu, kas ir divas svarīgas tēmas jauniešu dzīvē. Ar katru nodarbību augām, kādam pieauga motivācijas lādiņš, kādam auga pašapziņa, sāka apzināties savas vērtības un labās īpašības, kuras iepriekš neievēroja.
29. maijā devāmies projekta noslēdzošajā ekspedīcijā. Viesojāmies viesu namā „Šubrakkrasti" un pļavu golfa laukumā „Kalnozoli", kur bija iespēja izmēģināt savas prasmes golfa spēlēšanā. Brauciena laikā bijām mazliet sentimentāli un gremdējāmies atmiņās, iespaidos un emocijās par četros mēnešos piedzīvoto. Dalījāmies ar saviem ieguvumiem un apspriedām, kas kuram visvairāk palicis atmiņā un kāpēc.
Projekts „Varu un daru!" ir bijis varens! Tā bija iespēja mums –
jauniešiem – piedzīvot jaunas emocijas, iespaidus un doties vēl nebijušās ekspedīcijās. Katra nodarbība, katrs cilvēks, kas bija ar mums kopā šo četru mēnešu laikā, ir palīdzējis mums augt un attīstīties. Kā sūklīši centāmies tvert informāciju, ko mums sniedza, un pārkāpām pāri frāzēm – es nevaru, es nemāku, man bail, man nepadodas. Īstenībā mēs varam visu, tikai galvenais ir noticēt sev un saviem spēkiem, un projekts palīdzēja to visu apjaust. Šobrīd emocijas ir dalītas: no vienas puses –
skumji, ka vairs netiksimies katru pirmdienu un trešdienu, bet –
no otras puses – prieks par visu iegūto un piedzīvoto. Tas viss tiešām bija vareni!
12.06.2019.