18. aprīlī Latvijā noritēja kāds kādreiz tik populārs, bet pamazām piemirsts pasākums – apkārtnes sakopšanas talka. Kā izrādījās, līdztekus tiem, kuriem patīk iztīrīt savu mašīnu bagāžniekus ceļmalās vai piemēslot autostāvvietas, kā arī tiem, kuri tuvējos mežus jauc ar atkritumu izgāztuvi, bija ļoti daudz tādu, kuriem rūp, lai mūsu Latvija būtu tīra, sakopta un nepiegružota.
Vislatvijas talkā piedalījās iespaidīgs talcinieku skaits, un bija ļoti daudz iestāžu, kuru kolektīvi arī labprāt iesaistījās šajā pasākumā.
Arī Bērzaunes pagasta PIl "Vārpiņa" darbinieki šajā dienā pulcējās kopā, lai sakoptu savas iestādes teritoriju. Tā kā esam bagāti ar dažādiem kokiem, zemi klāja iespaidīgs lapu daudzums, ko centāmies savākt. Laikapstākļi gan mūs īpaši nelutināja – lapas virpuļiem vien gaisā cēla pamatīgais vējš un laikam esam parādā atvainošanos tiem iedzīvotājiem, kuru mājām dūmu mutuļus virsū nesa mūsu lapu ugunskuri. Taču izdarīt paspējām daudz – tikām galā ar lapām, apgriezām kopš pagājušā gada talkas ataugušos krūmus. Un tad jau arī klāt bija krusa un cīruļputenis.
Talkas noslēgumā uz gardām pusdienām aicināja mūsu dārziņa pavārītes. Viņu sagatavoto mielastu mēs pratām novērtēt.
Pirmdien, nākot uz darbu, bija patiess prieks par paveikto. Paldies visiem, kas atnāca un piedalījās.
Autore: SARMĪTE VĪKSNA,
PIl "Vārpiņa" skolotāja
AUTORES foto