Pirmdien Ziemassvētku egle Ļaudonā kopīgi tika iedegta arī pie bērnu un jauniešu iniciatīvu centra „Acs" (BJIC).
– Cepām piparkūkas, kanēļmaizītes, un mūsu bērnu un jauniešu centrā jau šonedēļ ienāca īsta Ziemassvētku smarža un gaisotne, – „Staram" atklāja BJIC „Acs" vadītāja Biruta Calmane.
Bērnu un jauniešu iniciatīvu centram Ļaudonā šoruden apritēja seši gadi.
– Toreiz tam gan bija nedaudz citāds nosaukums – jauniešu centrs „Acs", kas durvis pirmajiem apmeklētājiem vēra tieši Zinību dienā – 2006. gada 1. septembrī. Tas tika izveidots, pateicoties Anitas Biķernieces izstrādātajam projektam, ko atbalstīja Bērnu un ģimenes lietu ministrija. Tā izveidošanā aktīvi iesaistījās paši jaunieši. 2010. gada pavasarī jauniešu centrs „Acs" tika apvienots ar bērnu rotaļu un attīstības centru, un nu jau vairākus gadus mēs darbojamies kā bērnu un jauniešu iniciatīvu centrs „Acs". Katru gadu centra dibināšanas dienu atceramies ar dažādām aktivitātēm – rīkojam novusa turnīru, sacensības galda tenisā vai prāta spēli „Brīnumu lauks", bet plašāk to atzīmējām pirms gada, kad apritēja pieci gadi kopš centra darbības uzsākšanas. Šajos sešos gados ir īstenoti vairāki projekti, notikušas daudzas interesantas sacensības, intelektuālas spēles un citas aktivitātes. Šovasar devāmies arī ekskursijā. Pirms tam veicām aptauju, ko bērni gribētu redzēt visvairāk. Liela daļa nobalsoja par Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklējumu. Tā arī izdarījām, kā arī apmeklējām Skrīveru saldumu fabriku, bet ekskursijas noslēgumā – Likteņdārzu Koknesē, – pastāstīja Biruta Calmane.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.12.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
Foto no BJIC „Acs" arhīva