BĒRZAUNES pagasta Bēbīšu skoliņā „Pasaciņā" 22. jūlijā pulksten 11 lektores Elīnas Zelčānes vadībā norisināsies kārtējā vasaras lekciju cikla „Vecāku skoliņa" tikšanās.
– Jau pagājušajā jūnija nodarbībā pieskārāmies agresijas tēmai, tālab lektore šomēnes piedāvāja visu lekciju veltīt tēmai „Kā apieties ar savu un bērna agresiju", – pastāstīja Bēbīšu skoliņas „Pasaciņa" vadītāja Simona Bogdanova.
Vasaras periodā „Pasaciņas" organizētās tikšanās notiek reizi mēnesī, turpretim pārējos gada mēnešos dažādas nodarbības un lekcijas tiek rīkotas vismaz divas reizes mēnesī.
Piemēram, vienā no šogad notikušajām nodarbībām māmiņas tikās ar Madonas Grāmatu draugu biedrības aktīvistiem, kopīgi mācoties gatavot konfekšu pušķus, savukārt citā gatavoja dāvanu kastītes, cepa kūku un īstenoja vēl citas aizraujošas aktivitātes.
Kā izdevās noskaidrot no Bēbīšu skoliņas vadītājas, regulāri tikšanās reizes apmeklē aptuveni astoņas vai deviņas māmiņas ar mazulīšiem līdz triju gadu vecumam (protams, ja līdzi nāk vecāki bērni, arī tie ir laipni gaidīti), turklāt vairākumā ir dalībnieču no kaimiņu pagastiem – māmiņas piedalīties aktivitātēs brauc pat no Praulienas un Zalgauskas.
– Papildu Bēbīšu skolas aktivitātēm esam mēģinājuši rīkot arī līdzīgus māmiņu pasākumus, kādi notiek citviet, taču bija samērā slikta atsaucība. Ja gribam kaut ko sarīkot brīvdienā, daudzas māmiņas netiek. Darbdienā atbraukt ir ērtāk, – piebilda Simona Bogdanova.