Degumnieku pamatskolā jau 21 gadu ir tradīcija – pirms Ziemassvētkiem skolā aicināt uz Balto rītu skolēnus, vecākus, vecvecākus, pagasta iedzīvotājus. 16. decembrī Baltais rīts iesākās ar trešās adventes sveces iedegšanu adventa vainagā.
Pirms pasākuma skolas līdzpārvaldes dalībnieki aiznesa apsveikumus pagasta ļaudīm, kas reizē bija arī kā ielūgums uz Balto rītu. Tas ir viens no pasākumiem, kurā skolēni saka daudzos "paldies!".
Par Balto rītu Degumnieku pamatskolas direktores vietniece Edīte Zaube tēlaini saka: – Tie mums ir pateicības svētki dziesmās, pārdomās, izvērtējumā, atskatā. Pateicamies visiem tiem, kas cēluši mūsu skolas ēku ar visām ērtībām, par apstākļiem, kādos mēs dzīvojam, tiem, kas bijuši pirms mums, aizsākuši labas tradīcijas, pateicamies visiem, kas mums ir visapkārt. Paldies veltām arī pašvaldībai, kas gādā, lai skolēni varētu dzīvot līdzi laikam. Taču savos priekos nedrīkstam aizskriet pa priekšu, aizmirstot par to, kas bijis pirms mums. Atcerējāmies šī pasākuma aizsācēju, dziedāšanas skolotāju Kanču, iepriekšējo skolas direktori Ināru Loginu. Prieks, ka, mainoties skolas vadībai, dziedāšanas skolotājiem, šī tradīcija dzīvo jau 21 gadu. Interesanti, ka aicinājumam pacelt roku tiem, kuri 21. gadu apmeklē šo pasākumu, atsaucās viena mamma. Larisa Sprūde būtu īstais cilvēks, ko izjautāt par šī pasākuma vēsturi.
Baltajā rītā kā vienmēr skolā skanēja dziesmas, raiti ritēja tautisko deju soļi, bija ieradušies arī mazie "Cālēni" un "Saules zaķēni". Bija balti klāts piparkūku galds, ko sarūpēja skolas vecāku padome, garda bija karstā Ziemassvētku sula, ko sagādāja 2. klases skolēna Jēkaba mamma. Tā bija vienojoša kopābūšana pirms lielā Ziemassvētku sarīkojuma, kas notiks 20. decembrī pulksten 19, kad arī vakars iesāksies ar atzinībām un pateicībām. Pēc tam sekos tradicionālais skolas Ziemassvētku uzvedums pēc Annas Brigaderes "Sprīdīša" motīviem.
18.12.2019.