Līdzīgi kā pērn, Vestienas kultūras pasākumu organizatore Jolanta Bardziņa arī šogad aicina apkārtnes ļaudis kopīgi svinēt Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkus.
Tikšanās Vestienas estrādē iecerēta 5. maijā pulksten 12. Vispirms notikumam noskaņoties rosinās Lauteres muzikālās apvienības „Ķekari" koncerts, vēlāk sekos fotografēšanās un cienasts ar līdzpaņemto groziņu.
– Vestienas ģerbonī iekļauts pirmais augs no latviešu botāniķa Jāņa Ilstera pirmās botānikas grāmatas Latvijā – zilais vizbulis. Tā krāsa simbolizē mūsu pagasta daudzos ezerus, – laikrakstam stāsta Jolanta Bardziņa. – Jānis Ilsters augu valsti pētīja Vestienā, savā dzimtajā pusē. Latvijas simtgades ietvaros radās ideja izveidot „dzīvo ģerboni" Vestienas estrādē. Skanot tautasdziesmām, pie tējas un pīrādziņiem Baltā galdauta svētku ietvaros izveidosim mūsu pagasta simbolu ar baloniem rokās. Baloni būs ģerboņa krāsās. Mūsu pagastam ir, ar ko lepoties, te ir skaista daba un cilvēki. Kā savulaik rakstīja dzejniece Ilze Kalnāre: „Ai, mana Vestiena, mans pagasts augstu kalnos…"
Jolanta Bardziņa piebilst, ka pagājušajā gadā Baltā galdauta svētkus apmeklēja 76 vestēnieši: – Mēs kopā sanācām Vestienas muižas parkā. Tā bija pirmā sanākšana tāpat vien, lai satiktos, parunātu, padziedātu. Un cilvēkiem patika.
27.04.2018.