Festivāla „Svinam Latvijas simtgadi Latvijas novados" Goda aplis 4.
maijā iegriežas mūsu novadā, kad pasākumi iecerēti Madonā, tāpat arī
Mārcienas un Dzelzavas pagastā, bet pēcpusdienā, pulksten 16, Baltā
galdauta svētki „Skolas stāsts –
raksts Latvijas vēstures audeklā"
sāksies Sarkaņos. Uz skolu aicinām bijušos skolēnus un skolotājus,
darbiniekus un visus interesentus!
Tas būs kopīgs svētku brīdis skolas pagalmā pie balti klāta galda valstij nozīmīgā dienā, un reizē tā būs savējo satikšanās: klases un skolas biedru, skolotāju un darbinieku atkalredzēšanās, kad kavēties atmiņās un sarunās par aizgājušo laiku un kad iepazīties ar izstādē „No Sarkaņu skolas vēstures" skatāmajām fotogrāfijām, rakstiskajām liecībām un mācību materiāliem, kas atgādina par vēstures notikumiem, kuri skāruši un ietekmējuši skolas dzīvi, par veiksmēm, maziem darbiņiem, lieliem sasniegumiem un labi padarīto, par skolas bērniem, skolotājiem, darbiniekiem, kas veidojuši skolas stāstu 112 gadu gaitā.
Tas būs cieņas brīdis par savējiem – ne tikai par pamatīgiem skolotājiem, kas, ja reiz te atnākuši, tad arī palikuši strādāt Sarkaņos vairāk nekā trīsdesmit četrdesmit gadu un pat vairāk. Tie būs lepnuma svētki tām dzimtām, kas paaudzēm dzīvo, izskolojas un atgriežas šajā pusē un kam vecāki, bērni, mazbērni un mazmazbērni izglītojušies Sarkaņu skolā.
Tā būs svētku diena, kad pakavēties atmiņās un runāties, un izstaigāt nu jau simt piecpadsmit gadu cienījamās ēkas, lai iepazītos ar to, kas skolā notiek un skatāms šodien skolas lielajā ēkā – Madonas muzeja etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē – un mazajā ēkā – Sarkaņu amatu skolā.
Nav svarīgi, cik tālā vai tuvā vakardienā iemīti katra soļi skolas pagalmā vai ik dienu ceļš ved garām bijušajai skolai, vai šī būs atkalredzēšanās pēc daudziem, daudziem gadiem – tiekamies Sarkaņu skolā 4. maijā pulksten 16 Baltā galdauta svētkos!
11.04.2018.