20. jūlijā Ošupes pagasta Degumnieku lidlaukā Aviācijas svētki pulcēja skatītājus un aviācijas entuziastus teju vai no visas Latvijas.
Pasākumā, ko rīkoja Ošupes pagasta pārvalde sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību, piedalījās aviomodeļbūves speciālisti no Rīgas, Jelgavas, Cīravas, Ādažiem, Cēsīm un Daugavpils. Degumnieku lidlaukā bija ieradušies trīs motoplanieri, divas lidmašīnas "Cessna", lidaparāts AN-2, piecas ultra vieglās lidmašīnas "SkyRanger", kā arī 12 izpletņlēcēji no Daugavpils izpletņlēcēju sporta kluba jeb sabiedriskās sporta organizācijas "D.I.S.K.".
Uz jautājumu, kā radās doma organizēt šādu pasākumu, Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls atbild: – Reiz saņēmu telefona zvanu – cilvēki lūdza atļauju lidaparātam nosēsties Degumnieku lidlaukā. Tajā laikā tur viss bija aizaudzis un lidlauks praktiski netika apsaimniekots. Intereses vadīts, aizbraucu iepazīties ar šiem cilvēkiem, un sarunās par aviāciju arī radās doma, ka varētu organizēt Aviācijas svētkus – kaut ko jaunu, nebijušu un interesantu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.07.2014.
Autore: ILZE PURPĻEVIČA
INDRAS VEIPAS foto