1. klases skolēni 25. janvārī posās ciemos uz Sarkaņu bibliotēku, lai kopā ar tās vadītāju Irēnu Bačuku lasītu dzejnieka Ulda Ausekļa grāmatiņu „runcis Francis jeb pasaule sēd uz velosipēda".
Šis dzejoļu izdevums 2011. gadā bija viena no „Bērnu žūrijas" grāmatām, kuru skolēni vispirms izlasīja datorā, bet tagad, izmantojot grāmatu, bija cītīgi gatavojušies bibliotēkas stundai. Pirmklasnieki uzzīmēja ilustrācijas diviem dzejoļiem, Ketija vienu iemācījās norunāt no galvas, arī citi pārlasīja dzejolīšus par runci Franci. Bērnus pārsteidza, ka dzejoļiem nav virsrakstu un visas rindiņas rakstītas ar mazo burtu.
Bibliotēkā skolēnus un audzinātāju sagaidīja bibliotekāres sagatavots brīnums – „uzziedējusi" vizbulīte un grāmatu izstāde par kaķiem. Balts dzijas kamolītis ripoja no viena pie otra un atkal tālāk, lai ikviens ciemiņš varētu izstāstīt par savu māju kaķi vai pieredzi, satiekoties ar murrātāju citur.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.02.2012.
Autore: MĀRĪTE LUKAŠUNA,
Sarkaņu pamatskolas
1. klases audzinātāja
AUTORES foto