1. jūnijā Latvijā tika svinēta dzimtsarakstu nodaļu sistēmas izveides 95. gadadiena, kad svinīgā pasākumā par ieguldījumu dzimtsarakstu attīstībā tika godināti Latvijas dzimtsarakstu nodaļu sistēmas darbinieki.
Svinīgā pasākuma laikā tika pasniegti Tieslietu ministrijas I un II pakāpes atzinības raksti un goda diplomi, atzīmējot Latvijas dzimtsarakstu nodaļu sistēmas darbinieku ieguldījumu dzimtsarakstu attīstībā, ilggadēju un priekšzīmīgu darbu.
Cesvaines novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Ieva Lase par ilggadēju godprātīgi veikto darbu divdesmit divu gadu garumā saņēma Tieslietu ministrijas II pakāpes Atzinības rakstu un sudraba spalvu.
Sveikt dzimtsarakstu nodaļu darbiniekus svinīgajā pasākumā bija ieradies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis: „Vēlos jums pateikties par pieejamību, ērtumu un atsaucību, ko ik dienu jūs apliecināt ar profesionālu darbu. Dzimtsarakstu nodaļas ir pieejamas visā Latvijā, 123 iestādēs, ļaujot iedzīvotājiem saņemt civilstāvokļa aktu reģistrācijas pakalpojumus. Paldies par jūsu profesionālo un pašaizliedzīgo darbu daudzu gadu garumā!"
Savukārt tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, apsveicot esošos un bijušos dzimtsarakstu sistēmas darbiniekus 95. gadadienā, uzsvēra viņu būtisko lomu svarīgos brīžos ikviena cilvēka dzīvē. „Ar saviem lēmumiem dzimtsarakstu nodaļu darbinieki ietekmē mūsu tiesību un pienākumu realizāciju, tāpēc pieredzējušākie darbinieki ir pelnījuši atzinību par savu ieguldījumu dzimtsarakstu sistēmas attīstībā, tradīciju izkopšanā, laulības un ģimenes institūta stiprināšanā," norādīja tieslietu ministrs.