Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Atskatoties uz svētku nedēļu

LINDA VANAGA

Autors • 21.11.2017.

Atskatoties uz svētku nedēļu
Burtu lielums

Ierasts, ka novembris ik gadu ir patriotu mēnesis. Lāčplēša dienā pateicamies visiem karavīriem, kuri, cīnoties par Latvijas neatkarību un brīvību, atdevuši pašu dārgāko – dzīvību.

Tāpat domās esam un pārdzīvojam par tiem, kuri arī šobrīd piedalās militārajās misijās visā pasaulē. Pieminot viņu drosmi, gribasspēku un tēvzemes mīlestību, iededzam sveces piemiņas vietās un arī savās mājās, ienesot sirdīs mīlestību pret savu zemi, cieņu pret kaujās kritušajiem un uzticību brīvai valstij. Šajā gadā Cesvainē atklājām piemiņas vietu – stēlu Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, kuri dzimuši Cesvaines novadā. Stēla tika iesvētīta un kalpos par vietu, kur ik gadu pulcēties Lāčplēša dienā.

18. novembris ir svētku diena, kurā lepojamies ar tiem iedzīvotājiem, kuru ikdienas darbi un stiprā griba spēcina mūsu valsti. Šajā gadā Cesvaines novada domes apbalvojumus saņēma deviņi darbīgi, pašaizliedzīgi un nesavtīgi iedzīvotāji. Cesvaines novadā, saskaņā ar nolikumu, ir trīs apbalvojumu veidi – medaļa par īpašiem nopelniem novada labā; Atzinības raksts par mūža ieguldījumu un (vai) nozīmīgiem sasniegumiem dažādās tautsaimniecības jomās; Pateicība par atzīstamu ieguldījumu sabiedriskajā vai profesionālajā jomā. Šā gada 18. novembrī tika pasniegti pieci atzinības raksti un četras pateicības.
1. pakāpes pašvaldības apbalvojumu „Cesvaines novada domes Atzinības raksts" piešķīra: divkārtējai Eiropas adīšanas čempionei, aizrautīgai rokdarbniecei Vandai Podiņai par sasniegumiem kultūras jomā un Cesvaines novada popularizēšanā; ilggadējam Cesvaines vidusskolas mājturības un tehnoloģiju skolotājam un autoapmācības meistaram Jānim Galejam par ieguldījumu un sasniegumiem izglītības jomā Cesvaines novadā; ilggadējai šuvējai Lidijai Beitānei par mūža ieguldījumu sadzīves pakalpojumu jomā; bijušajai Cesvaines vidusskolas ķīmijas skolotājai Jūsmai Lindei par mūža ieguldījumu izglītības jomā; ilggadējam Cesvaines vidusskolas skolotājam un nozīmīgam Cesvaines kultūras dzīves dalībniekam Imantam Kozulam par mūža ieguldījumu izglītības un kultūras jomā, Cesvaines novada popularizēšanā.
2. pakāpes pašvaldības apbalvojumu „Cesvaines novada domes Pateicība" piešķīra: Cesvaines sociālā dienesta sociālās aprūpes nodaļas darbiniecei Inesei Šapkovskai par atzīstamu ieguldījumu profesionālajā jomā; Cesvaines novada labiekārtošanas nodaļas darbiniekam Jānim Āboliņam par atzīstamu ieguldījumu profesionālajā jomā; ilggadējai Cesvaines internātpamatskolas skolotājai Ilzei Baierei par atzīstamu ieguldījumu izglītības jomā; zobārstniecības uzņēmumam Cesvainē SIA „AL Denta" par ieguldījumu veselības aizsardzības jomā Cesvaines novadā.
Cesvainē 18. novembra pēcpusdienā iedzīvotāji un pilsētas viesi pulcējās Cesvaines vidusskolas aulā, lai sveiktu apbalvotos un kopīgi svinētu Latvijas Republikas 99. proklamēšanas gadadienu. Kā uzsvēra Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats savā svētku uzrunā, deputāti vai piecu cilvēku grupas kandidātus apbalvojumiem var pieteikt visu gadu, ne tikai svētku laikā, lai arī apbalvojumu pasniegšana, kā ierasts, notiek valsts svētku laikā. Tāpat domes priekšsēdētājs aicināja visus klātesošos rūpēties gan par savu pagalmu, gan par kopējo, visiem pieejamo vidi ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. Vilnis Špats rosināja kritiski izvērtēt publiskajā telpā esošo informāciju un neticēt visam, kas tiek pausts, uzsverot, ka liela nozīme ir pašaizliedzīgiem, godīgiem tautas pārstāvjiem, kas vada valsti.
Klātesošos ar skanīgām balsīm un patriotiskām dziesmām priecēja Cesvaines kultūras nama jauktais koris „Cesvaine" (diriģente Ija Voiniča). Koncertā izskanēja skaņdarbi Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un skolotāju izpildījumā, bet ar pūšamo instrumentu skaņām aulu pieskandināja Cesvaines pūtēju orķestris (diriģents Oļģerts Ozols). Raitu dejas soli rādīja gan jaunākās, gan vecākās paaudzes dejotāji – Cesvaines vidusskolas tautas deju kolektīvs „Sprīdītis" (vadītājs Jānis Šķēle) un Cesvaines kultūras nama dāmu deju grupa „Kamenes" (vadītāja Marika Šķēle).
Visa pasākuma caurvijošais elements bija Latvijas bagātība – meži un koki. Latvija var lepoties ar savu mežu skaistumu un lielumu, lai to aplūkotu, nav tālu jāmeklē – daudz skaistu dižkoku un mežu varam redzēt tepat tuvumā, tādēļ koncertā tika īpaši izcelti Cesvaines novada dižkoki. Tika atminētas senču paražas, stādot dažādus kokus – ozolus, liepas, ābeles savu māju tuvumā.
Latvijas lepnums ir cilvēki, kuri savu dzimtas vēsturi nākamajām paaudzēm nodod, veidojot dzimtas koku. Arī Latvijas valstij ir savs dzimtas koks ar dziļām, spēcīgām un nesaraujamām saknēm, ar resnu stumbru nu jau 99 kārtās, kā arī lielu, plašu zaru vainagu, kas savus putnus sauc atgriezties un uz mūžiem palikt dzīvot šeit, Latvijā. Svinēsim svētkus, gaidot Latvijas simtgadību, un priecāsimies par ikvienu, kurš atgriežas mājās, Latvijā!

22.11.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px