13. jūnijs Liezēres pamatskolā bija īpaša diena, jo skola svinēja 40 gadu jubileju. Tā bija diena, kad skolā "salidoja" visi, kas tur ir mācījušies, strādājuši un skolu absolvējuši.
Ikvienu, kas atkal vēra pamatskolas durvis, pārņēma patīkamas, mazliet sentimentālas atmiņas. Katram, kas 40 gadu laikā ir mācījies Liezēres pamatskolā vai tajā strādājis, ir kāds īpašs stāsts par savām gaitām.
Atkalredzēšanās ar klasesbiedriem, draugiem un paziņām bija emocionāls brīdis, jo ne visiem ikdienā sanāk tik bieži satikties. Katram bija, ko stāstīt, ar ko dalīties.
Pēc svinīgās svētku uzrunas, kas notika skolas sporta zālē, sanākušie absolventi devās gājienā uz estrādi, kur klātesošie tika sveikti ar priekšnesumiem. Lai gan ik pa brīdim lija lietus, sirdī bija silti un patīkami, un tas nepavisam nebojāja svētku noskaņu. Klauns, kas vadīja pasākumu, kopā ar skolēniem, kuri vēl mācās, visus iepazīstināja gan ar skolas vēsturi, gan to, kas tur notiek pašlaik. Īpašs mirklis gan skolotājiem, gan tehniskajiem darbiniekiem bija viņu sveikšana un direktores Jolantas Pabērzas uzruna, kurā viņa pateicās visiem, kas skolu vienmēr ir atbalstījuši un palīdzējuši tai pastāvēt jau 40 gadu. Noslēgumā visi kopīgi nodziedāja skolas himnu "Mana skola". Pēc tam debesīs tika palaisti baloni, kas katram simbolizēja ko citu – sapņu piepildījumu, ticību, cerību, vēlmju īstenošanu.
Kad baloni bija uzlidojuši debesīs, pasākuma dalībnieki devās uz savām klasēm, kur varēja izrunāties ar saviem audzinātājiem un klasesbiedriem, kavēties atmiņās par skolā pavadīto laiku. Spītējot lietum, jaunākā paaudze vakaru noslēdza estrādē, kur izlocīja kājas jautrās dejās, bet vecākā paaudze skolas zālē – valša ritmos.
Noteikti katra skolēna, skolotāja, tehniskā darbinieka, bijušā absolventa un ciemiņa atmiņā saglabāsies skaistais salūts, un daudzi atkal atgriezīsies skolā, kad tā svinēs 50 gadu jubileju.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
AUTORES foto