1. jūlijā pie Varakļānu bijušās ambulances Rīgas ielā 9 tika atklāta piemiņas plāksne Varakļānu Goda pilsonim Jūlijanam Blusanovičam.
Jūlijans Blusanovičs uzsāka darbu Varakļānu slimnīcā 1952. gadā kā akušers-ginekologs. Gadu gaitā viņš kļuva par visu mīlētu dakteri, ķirurgu, slimnīcas galveno ārstu, kas ar savu nesavtīgo darbu iemantoja pacientu cieņu un uzticību. Intelektuāls cilvēks un erudīts speciālists — tāds bija mūsu dakteris Jūlijans Blusanovičs.
Dakteri pazina arī kā aktīvu sabiedrisko darbinieku, viņš bija daudzu sasaukumu pilsētas domes deputāts, darbojās Latvijas Ārstu biedrības valdē, aktīvs Trešās atmodas dalībnieks, Latgales Kultūras biedrības dalībnieks.
Jau ceturto gadu Dakteris noraugās uz mūsu gaitām no aizsaules, bet tas nebūt nenozīmē, ka esam aizmirsuši viņa milzīgo devumu Varakļānu novada un tuvākās apkaimes ļaudīm. Pēc vietējā iedzīvotāja Jāņa Ereļa iniciatīvas ar SIA „Aļņi AS” direktora Āra Sparāna materiālo palīdzību radās doma uzstādīt piemiņas plāksni Varakļānos, lai īpaši pieminētu slavenā daktera piemiņu.
Piemiņas plāksnes atklāšanas pasākumā piedalījās daudzi varakļānieši, bijušie slimnīcas un ambulances darbinieki, biedrības „Latgaļu sāta” pārstāvji, Nagļu vokālais trio, Dekšāres pagasta pūtēju orķestris. Dakterim cilvēka dzīvība un veselība bija svēta un neaizskarama, — atklājot piemiņas plāksni, atzīmēja Varakļānu novada pašvaldības izpilddirektors Māris Justs. Ar gandarījumu, iesvētot plāksni, savās atmiņās par dakteri dalījās Varakļānu Romas katoļu baznīcas dekāns Antons Boldāns.
Visa Daktera Jūlijana Blusanoviča darba mūžs aizritējis cilvēku veselības sardzē — par to mūsu cieņa, mīlestība un piemiņa.
Autore: AINA JAUNZEME