VARAKĻĀNU novadā šodien ir liela diena – pulksten 11, klātesot novada pašvaldības vadībai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas darbiniekiem, būvnieku firmas pārstāvjiem un citiem interesentiem, svinīgi tiks atklāta jaunā dzeramā ūdens atdzelžošanas stacija un notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kas izbūvētas ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta „Varakļānu ūdenssaimniecības attīstības I kārta" ietvaros. Atklāšanas pasākumā tiek gaidīts ierodamies arī vides ministrs Raimonds Vējonis.
To, ka Varakļānos ir izdarīts liels darbs, īstenots projekts, par kuru ir sapņojušas vairākas varakļāniešu paaudzes, „Staram" atzīst arī Ilmārs Basankovičs, kas Varakļānu SIA „Dzīvokļu komunālais uzņēmums" vada ceturto gadu.
Projekta rezultātā Varakļānu iedzīvotājiem tiks nodrošināta kvalitatīva dzeramā ūdens piegāde, sekmēta centralizētas ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu pieejamība, kā arī savākti un attīrīti sadzīves notekūdeņi.
– Varakļānu pilsētas iedzīvotāji par to, ka uzlabojusies ūdens kvalitāte, ir jau pārliecinājušies, jo jaunā dzeramā ūdens atdzelžošanas stacija strādā testa režīmā. Tas nenoliedzami ir liels ieguvums. Līdz šim dzeramais ūdens Varakļānos netika attīrīts, tajā bija liels dzelzs saturs, taču pašreiz tas ir novērsts – ūdens tiek atdzelžots, un iedzīvotāji tagad, var teikt, saņem tikpat kā „Vendenes ūdeni", –
uzsver Ilmārs Basankovičs.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA