BĒRZAUNES pagasta bērnu un jauniešu apvienības „Rīts" telpās 23. marts būs svētku diena, kad pulksten 12 tiks atklāta bebīšu skoliņa „Pasaciņa". Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu īstenots projekts jauno ģimeņu izaugsmei un labklājībai.
Par to ir gandarīta arī bērnu un jauniešu apvienības „Rīts" valdes locekle Anita Aizstrauta: – Bērnu un jauniešu centra otrajā stāvā ir izveidota un iekārtota istabiņa jaunajām māmiņām un bērniem. Šī būs tā vieta, kur notiks bebīšu skolas „Pasaciņa" nodarbības. Pirmā tikšanās ar jaunajām māmiņām bija februāra sākumā, kad no uzaicinātajām atsaucās septiņas māmiņas, kas Bērzaunes pagastam ir pietiekams skaits. Viņas izteica vēlmi regulāri sanākt kopā, lai apgūtu ko jaunu vietā, kur omulīgi justos arī bērni. Interese nav noplakusi, un jauno māmiņu tikšanās vieta turpmāk būs „Pasaciņa". Laika gaitā kļūs zināmas vēlmes, par ko bebīšu skoliņā vajadzētu runāt, kādus lektorus aicināt.
Projektu „Bērzaunes pagasta jauno ģimeņu izaugsmei un labklājībai" iesniedza biedrība bērnu un jauniešu apvienība „Rīts" 2014. gada septembrī. Bebīšu skoliņas iniciatīvu un vadību ir uzņēmusies Zanda Roģe, kas pati ir jaunā māmiņa. Viņa plānos un organizēs skoliņas darbību.